PlusLiga: Micah Ma'a w przyszłym sezonie pozostanie w GKS Katowice

Siatkówka
PlusLiga: Micah Ma'a w przyszłym sezonie pozostanie w GKS Katowice
fot. FIVB
Micah Ma'a (numer 14) to siatkarz reprezentacji USA.

Rozgrywający Micah Ma'a w sezonie 2022/23 PlusLigi nadal będzie reprezentował barwy GKS Katowice. Klub zdecydował się na przedłużenie umowy z amerykańskim siatkarzem.

25-letni Micah Ma'a rozgrywa swój pierwszy sezon w polskiej lidze i trzeci poza granicami swojego kraju; w latach 2019–21, Amerykanin reprezentował francuskie Stade Poitevin. Do największych sukcesów w jego dotychczasowej karierze należy zaliczyć srebro akademickich rozgrywek NCAA (2018) w barwach UCLA Bruins tytuł najlepszego rozgrywającego tych rozgrywek w sezonie 2017/18, a także srebro Ligi Narodów i brąz Pucharu Świata (2019) w czasie występów w seniorskiej reprezentacji USA.

ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Bednorz zostaje w Rosji. Decyzja zapadła

 

Pochodzący z Hawajów siatkarz świetnie zadebiutował w PlusLidze, zdobywając nagrodę MVP w pierwszym meczu sezonu 2021/22 z Treflem Gdańsk (3:2). W 17 rozegranych meczach obecnego sezonu Ma'a zdobył 60 punktów, w tym 20 asów serwisowych i 22 punktowe bloku. Zagraniczny rozgrywający zbiera dobre recenzje za swoją nieszablonową i szybką grę oraz boiskową energię pomagająca GieKSie z zdobywaniu cennych punktów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez GKS Katowice (@gksgieksakatowice)

 

– Micah bardzo szybko wkomponował się w drużynę i całe rozgrywki PlusLigi. Jest graczem młodym, a już posiadającym spore doświadczenie, grającym niekonwencjonalnie i odważnie. Już po pierwszych tygodniach współpracy wiedzieliśmy, że chcemy ją kontynuować w sezonie 2022/23. Bardzo cieszymy się, że ten doskonały gracz, ale przede wszystkim świetny człowiek zostaje z nami na kolejny sezon – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS Jakub Bochenek.

RM, Polsat Sport, siatkowka.gkskatowice.eu
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie