La Liga: Zacięte derby Barcelony na remis

Piłkarze Barcelony zremisowali na wyjeździe derbowy mecz z Espanyolem 2:2 w 24. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Wyrównującą bramkę zdobyli w 90+6. minucie, a sędzia pokazał w doliczonym czasie trzy czerwone kartki, w tym dwie dla graczy Espanyolu.

Goście prowadzili już od drugiej minuty po trafieniu Pedriego, lecz jeszcze przed przerwą wyrównał Sergi Darder.

W 64. minucie Espanyol objął prowadzenie po golu Raula de Tomasa. Taki wynik utrzymywał się długo, ale w końcówce spotkania trener Xavi wprowadził do gry doświadczonego Holendra Luuka de Jonga i nie pożałował swojej decyzji. W 90+6. minucie 31-letni napastnik wyrównał strzałem głową.

W zaciętej końcówce spotkania czerwone kartki zobaczyli Nico Melamed i Manu Morlanes z Espanyolu oraz Gerard Pique z ekipy gości. Melamed i Pique - po drugiej żółtej.

W trakcie drugiej połowy na boisko wszedł Ousmane Dembele. To pierwszy od ponad miesiąca występ Francuza w Barcelonie. W styczniu sporo mówiło się o tym, że odejdzie z klubu, ale - przynajmniej na razie - pozostał na Camp Nou.

Barcelona z dorobkiem 39 punktów awansowała na czwarte miejsce, taki sam dorobek ma piąte Atletico Madryt.

Espanyol, który w 2022 roku jeszcze nie wygrał w lidze, jest trzynasty - 28 pkt.

Lider Real Madryt (54) dzień wcześniej zremisował na wyjeździe bezbramkowo z Villarreal.