Pekin 2022: Węgier Liu Shaong najlepszy na 500 m

Węgier Liu Shaoang zdobył złoty medal igrzysk w Pekinie w short tracku na dystansie 500 m.

Węgier Liu Shaoang zdobył złoty medal igrzysk w Pekinie w short tracku na dystansie 500 m. W finale wyprzedził Rosjanina Konstantina Iwliewa i Kanadyjczyka Stevena Dubois. Polacy w tej konkurencji nie startowali.

23-letni Liu Shaoang zdobył w Pekinie już trzeci medal, ale pierwszy złoty. Wcześniej był trzeci na 1000 m i w sztafecie mieszanej. Został pierwszym węgierskim mistrzem olimpijskim zimowych igrzysk w konkurencjach indywidualnych.

Pierwszy złoty medal w historii Węgrzy zdobyli przed czterema laty w Pjongczangu w sztafecie w short tracku, której Liu Shaoang był uczestnikiem.

W decydującym wyścigu Liu Shaong prowadził od startu do mety i pewnie wygrał. Niespodzianką jest brak w finale A reprezentantów Azji, którzy zajęli całe podium w Pjongczangu.