Renata Knapik-Miazga piąta w zawodach PŚ w Barcelonie

Renata Knapik-Miazga zajęła piąte miejsce w zawodach Pucharu Świata szpadzistek w Barcelonie. Wygrała Koreanka Sera Song.

Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków), która w styczniu była piąta w Grand Prix FIE w Dausze, w stolicy Katalonii przegrała w ćwierćfinale z Francuzką Aurianne Mallo 10:15.

Wcześniej pokonała kolejno Estonkę Veronikę Zuikovą 15:7, Amerykankę Hadley Husisian 15:8 oraz Kanadyjkę Alexannę Verret 10:9.

Po tych dwóch udanych występach Polka awansowała na 15. miejsce w światowym rankingu.

Anna Mroszczak (AZS Wratislavia Wrocław) była 42., 48. pozycję zajęła Jagoda Zagała (Piast Gliwice), a pozostałe biało-czerwone nie awansowały do turnieju głównego z udziałem 64 zawodniczek.

W finale szósta w światowym rankingu Song pokonała plasującą się miejsce wyżej Francuzkę Marie-Florence Candassamy 14:13. Koreanka po raz pierwszy wygrała zawody PŚ.