Trener polskiej kadry w skokach na wylocie? "Spodziewaliśmy się więcej"

Zimowe
Trener polskiej kadry w skokach na wylocie? "Spodziewaliśmy się więcej"
fot. PAP
Czy reprezentacja Polski kobiet w skokach narciarskich będzie mieć nowego trenera?

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich kobiet zawiodła oczekiwania podczas trwających igrzysk olimpijskich w Pekinie. To sprawia, że pod dużym znakiem zapytania stoi przyszłość trenera kadry Łukasza Kruczka.

Nasze zawodniczki spisały się w azjatyckich zmaganiach bardzo źle - zarówno w konkursie indywidualnym, jak i drużynowym. Mało tego, Nicole Konderla w wywiadzie dla skijumping.pl zdradziła, że atmosfera w reprezentacji jest fatalna.

 

Zobacz także: Konflikt w polskiej kadrze! Padły mocne słowa

 

- Mam wrażenie, że grupa wyżera się od środka. To trudna sytuacja. Myślę, że poziom naszych skoków i ogólny regres jest spowodowany właśnie tym. To nie jest kwestia szkoleniowca. Drużyna nie będzie funkcjonować, jeżeli zespół jest rozwalony od środka. Zawodnicy nie współpracują z trenerami, a trenerzy mają różną wizję. Choćby przyszedł najlepszy szkoleniowiec na świecie, to nie będzie to działać - powiedziała.

 

Co prawda Konderla w powyższych słowach nie zarzuciła niczego Kruczkowi, to jednak powszechnie wiadomo, że to trener jest odpowiedzialny nie tylko za formę podopiecznych, ale również za to, jaka atmosfera panuje w zespole. W tym przypadku nie ma mowy ani o dobrej atmosferze, ani o wynikach.

 

W sprawie przyszłości Łukasza Kruczka, który wcześniej pracował m.in. z kadrą panów, wypowiedział się prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.

 

- Najpierw musimy sytuację w kadrze skoczkiń poddać analizie. Chcemy, wraz z Adamem Małyszem, wszystkich wysłuchać. A na wnioski i ewentualne decyzje przyjdzie czas później, po sezonie. Na pewno jednak spodziewaliśmy się więcej. Zatrudniliśmy naprawdę dobrego fachowca Łukasza Kruczka. Wydawało się, że z nim jako trenerem dziewczyny znacznie się poprawią. Tymczasem postępu nie zrobiły i musimy zdiagnozować problem - rzekł w rozmowie z WP SportoweFakty.

 

Kruczek z reprezentacją Polski kobiet pracuje od maja 2019 roku.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie