Pekin 2022: Złoto Kaillie Humphries w monobobach

Zimowe
Pekin 2022: Złoto Kaillie Humphries w monobobach
fot. PAP
Kaillie Humphries

Reprezentantka USA Kaillie Humphries, dwukrotna mistrzyni olimpijska w dwójkach bobslejowych w barwach Kanady, zdobyła w Pekinie złoty medal igrzysk w monobobach, konkurencji debiutującej w olimpijskim programie. Polki nie startowały.

Drugie miejsce zajęła Amerykanka Elana Meyers-Taylor, która po czterech ślizgach zanotowała stratę 1,54 s. Trzecia była Kanadyjka Christine De Bruin, wolniejsza o 1,76 s.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piękna Rosjanka marzyła o medalu i chce otworzyć schronisko dla zwierząt

 

Tym samym na torze w Yanqing doszło do przełamania hegemonii reprezentantów Niemiec, którzy wygrali wszystkie wcześniejsze konkurencje igrzysk w Pekinie - cztery w saneczkarstwie oraz dwie w skeletonie.

 

Humphries zdobyła dwa złote medale olimpijskie dla Kanady w dwójkach bobslejowych - w Vancouver (2010) i w Soczi (2014) oraz jeden brązowy w Pjongczangu (2018). Weszła jednak w spór z macierzystą federacją w związku z oskarżeniem jednego z trenerów o molestowanie psychiczne i w grudniu 2021 roku otrzymała obywatelstwo USA, kraju swojego męża Travisa Ambrustera, byłego bobsleisty, co pozwoliło jej na start na igrzyskach w Pekinie w nowych barwach.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie