Rewolucja w polskim tenisie. Superliga w Polsacie Sport

Tenis
Rewolucja w polskim tenisie. Superliga w Polsacie Sport
fot. materiały prasowe
Rewolucja w polskim tenisie. Superliga w Polsacie Sport

W poniedziałek 14 lutego odbyła się oficjalna konferencja prasowa inaugurująca start tenisowej Lotto Superligi. Międzynarodowe rozgrywki z udziałem polskich klubów oraz gwiazd światowego tenisa trwać będą od maja do grudnia, a ich podstawowym celem jest popularyzacja dyscypliny i wspieranie polskich talentów. Równolegle z Superligą grać będą także forBET 1. Liga, forBET 2. liga oraz Frutuś Kids Cup z udziałem dzieci do lat 10.

Za organizację rozgrywek Lotto Superligi oraz forBET 1. Ligi, forBET 2. ligi, a także Frutuś Kids Cup, odpowiadać będzie powołana specjalnie w tym celu spółka, której prezesem została Danuta Dmowska-Andrzejuk, była sportsmenka oraz minister sportu i turystyki. Do 1 marca trwa proces zgłaszania klubów do nowych rozgrywek, a 10.03 odbędzie się losowanie par i ogłoszenie szczegółowego terminarza spotkań. Runda zasadnicza Lotto Superligi trwać będzie przez siedem weekendów w terminie od 29 maja do 14 sierpnia. Runda finałowa rozgrywana w systemie Final Four (z udziałem najlepszej czwórki) odbędzie się w dniach 8 - 10 grudnia. Cały sezon podsumuje uroczysta gala z udziałem zwycięzców.

 

- Myślę, że Lotto Superliga Tenisa będzie projektem roku 2022, co widać po dużym zainteresowaniu i szerokim wsparciu sponsorów. Zresztą nie tylko oni, ale i ludzie tworzyć będą jakość ligi, która nieprzypadkowo będzie rozgrywana pod hasłem „We all love tenis”. Chcemy, żeby to był najlepszy projekt w historii polskiego tenisa, z ogromnym budżetem i rozmachem. Drużynowy mistrz Polski zdobędzie pod koniec roku kwotę 700 tysięcy złotych, wicemistrz 500 tys., trzecia drużyna 300, a czwarta 250 tys. Zwycięzca forBet 1. LIGA wywalczy 80 tys., a najlepszy zespół forBET 2. LIGA 30 tysięcy. Te pieniądze kluby będą mogły zainwestować w swój rozwój - powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk, prezes spółki SuperLIGA S.A.

 

Kanały sportowe Telewizji Polsat będą transmitować na żywo cały sezon Lotto Superligi. Każdy dzień meczowy to około 6 godzin transmisji, a dodatkowo raz w tygodniu nadawca prezentować będzie specjalny magazyn w całości poświęcony tym rozgrywkom, jak również forBET 1. Ligi, forBET 2. ligi, a także Frutuś Kids Cup. Wyjątkowo okazale przedstawiają się nagrody dla zwycięzców. Drużynowy Mistrz Polski Lotto Superligi otrzyma aż 700 000 złotych, do wicemistrza powędruje 500 000 zł, a brązowy medalista i zdobywca czwartego miejsca zyskają odpowiednio 300 000 i 250 000 złotych. Niemniej okazale prezentują się nagrody dla zwycięzców forBET 1. ligi oraz forBET 2. ligi - będą to odpowiednio 80 000 złotych oraz 30 000 złotych.

 

- Od 5 lat tworzymy fantastyczne rzeczy, a tenis w Polsce coraz bardziej się rozwija. Jesteśmy właścicielem chyba największego europejskiego touru, czyli LOTOS PZT Polish Tour, składającego się 14 turniejów, w tym 12 międzynarodowych. Przed nami kolejne wyzwanie, czyli „Lotto SuperLIGA Tenisa – najlepsza zawodowa liga na świecie”. To projekt niezwykle duży i trudny, dlatego współpracujemy przy nim z najlepszymi. Jest to chyba najważniejszy projekt polskiego tenisa, dlatego cieszymy się, że uczestniczą w nim nasi partnerzy już sprawdzeni w wielu innych projektach, ale też i nowi. Już dzisiaj wiemy, że kluby angażują najlepszych zawodników dostępnych na rynku, również z czołówki rankingów WTA i ATP, a mecze z ich udziałem będzie transmitować telewizja Polsat Sport. Przed nami są też kolejne ogromne projekty, bo polski tenis zmienia się bardzo mocno. Kiedyś Polacy jeździli za granicę goniąc światowy tenis, a my robimy wiele, żeby to tenisowy świat przyjeżdżał do Polski - powiedział Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

 

Na wyjątkowe gratyfikacje liczyć mogą uczestnicy Frutuś Kids Cup. Ideą tych rozgrywek jest wychowanie przyszłych gwiazd polskiego tenisa, które będą podążały śladami takich sław jak Wojciech Fibak, Agnieszka Radwańska, Iga Światek czy Hubert Hurkacz. W każdej edycji dwie dziewczynki i dwóch chłopców otrzyma szeroki program wsparcia, obejmujący między innymi finansowanie wyjazdów na turnieje, pomoc medyczną, wsparcie menadżerskie dla rodziców.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie