Dookoła Omanu: Gaviria wygrał etap, Sajnok dziewiąty

Kolumbijczyk Fernando Gaviria (UAE Team Emirates) wygrał w mieście Matrah szósty, ostatni etap wyścigu kolarskiego Dookoła Omanu.

Kolumbijczyk Fernando Gaviria (UAE Team Emirates) wygrał w mieście Matrah szósty, ostatni etap wyścigu kolarskiego Dookoła Omanu. Na dziewiątym miejscu finiszował Szymon Sajnok (Cofidis). Zwycięzcą całej imprezy został Czech Jan Hirt (Intermarche).

W klasyfikacji generalnej Hirt wyprzedził o minutę Włocha Fausto Masnadę (Quick Step) - w przeszłości obaj byli zawodnikami polskiej ekipy CCC. Na trzecim stopniu podium stanął Portugalczyk Rui Costa (UAE Team Emirates), który do Hirta stracił 1.16.

Sajnok ukończył rywalizację na 55. miejscu, tracąc do zwycięzcy blisko 24 minuty.

W niedzielę w sąsiednich Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpocznie się wyścig UAE Tour, otwierający cykl World Tour. Swój skład ogłosiła już ekipa UAE Team Emirates. Tytułu będzie bronić dwukrotny zwycięzca Tour de France Słoweniec Tadej Pogacar, a będzie mu pomagać m.in. Rafał Majka.