Kamil Stoch: Dlatego tak bardzo było mi przykro po drugim konkursie, bo...

Zimowe
Kamil Stoch: Dlatego tak bardzo było mi przykro po drugim konkursie, bo...
fot. PAP
Kamil Stoch

Kamil Stoch był bliski wywalczenia medalu olimpijskiego na zmaganiach w Pekinie. Ostatecznie skończyło się na miejscu tuż za podium, co sprawia, że sam zainteresowany czuje spory niedosyt.

Kamery telewizyjne na całym świecie mogły zobaczyć zrozpaczonego Stocha po konkursie na dużej skoczni. Polak miał świadomość, że był o krok od medalu.

 

- Jest niedosyt, trochę złości i zawodu, bo pojawiły się dwie szanse, które mogłem wykorzystać. Szanse, w których miałem wszystko do dyspozycji, aby osiągnąć sukces, ale popełniłem błąd - w obu konkursach. Dlatego tak bardzo było mi przykro po tym drugim konkursie, bo wiedziałem, że popełniłem dokładnie taki sam błąd jak po pierwszym. Błąd wyniknął z chęci, z walki, z czysto ludzkiej natury - rzekł Stoch.

 

Nasz rozmówca przyznał, że emocje powoli opadają, ale nadal czuje niedosyt.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czy w skokach czeka nas teraz czarna dziura?

 

- Jest więcej dystansu do tego, jest zmęczenie i dalej trochę złości i dużo niedosytu. Uważam, że mogę stąd wyjechać z podniesioną głową i tak zrobię, bo walczyłem do samego końca. Zrobiłem wszystko, co mogłem. Na koniec jest radość, że wracamy do domu i że będzie można na to wszystko popatrzeć z większym dystansem oraz wyciągnąć wnioski - powiedział nasz wybitny skoczek.

 

Stoch odniósł się także do konkursu drużynowego, który zakończył się triumfem Austriaków.

 

- Nie było żadnych niespodzianek. Cieszę się, że druga seria pokazała bardzo wyrównaną walkę na najwyższym poziomie. Zdecydowanie zasłużone zwycięstwo Austriaków. Nie było przypadku, bo każdy zasłużył na to, co osiągnął. Z mojej perspektywy uważam, że pierwsza seria była nieco loteryjna, a w drugiej, zwłaszcza w ostatniej grupie, myślę, że wszyscy skakali w bardzo podobnych warunkach. No i decydowały też umiejętności - skwitował.

 

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie