Liga Mistrzów: Manchester City zdemolował Sporting

Manchester City pokonał na wyjeździe Sporting 5:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Pepa Guardioli już do przerwy strzelili cztery gole, a następnie skupili się na kontrolowaniu meczu. Rewanż 9 marca w Manchesterze.

"Obywatele" byli zdecydowanym faworytem środowego starcia i bardzo szybko udowodnili swoją wyższość. Już siódmej minucie do siatki po ładnej akcji trafił Riyad Mahrez. Sędzia Srđan Jovanović potrzebował analizy VAR, która jednak wykazała, że w żaden piłkarz Manchesteru City nie znajdował się na spalonym w momencie tworzenia akcji bramkowej.

Dziesięć minut później goście prowadzili 2:0. Wtedy właśnie do bezpańskiej piłki po rzucie rożnym dopadł Bernardo Silva i pięknym strzałem pokonał Antonio Adana. Dla Portugalczyka to na pewno wyjątkowy gol, gdyż przez 13 lat był związany z Benfiką.

W kolejnych minutach piłkarze Manchesteru zwolnili tempo, ale kiedy postanowili je przyspieszyć, to... trafili do siatki. Konkretnie zrobił to Phil Fodena, wykorzystując dogranie Mahreza. Jeszcze tuż przed przerwą drugą bramkę zdobył Silva i stało się jasne, że zwycięzcę dwumeczu właściwie już poznaliśmy.

W drugiej połowie już tak nie szaleli, ale zamiast ilości, poszli w jakość. W 58. minucie Raheem Sterling pięknie przymierzył zza pola karnego, ustalając wynik na 5:0.