NHL: Matt Boldy z pierwszym hat-trickiem w karierze

W poniedziałek w lidze NHL hokeiści Minnesota Wild pokonali we własnej hali Detroit Red Wings 7:4.

W poniedziałek w lidze NHL hokeiści Minnesota Wild pokonali we własnej hali Detroit Red Wings 7:4, a trzy bramki zdobył dla zwycięzców Matt Boldy. To pierwszy hat-trick w karierze 20-latka, który miał też jedną asystę.

Po pięciu minutach meczu Red Wings prowadzili 2:0 po bramkach Dylana Larkina i Szweda Gustava Lindstroema. Wild wyrównali jeszcze w pierwszej w tercji za sprawą trafień Boldy'ego. Hat-trick skompletował w drugiej części gry, gdy podwyższył na 4:2. Asystę zaliczył natomiast przy golu Szweda Joela Erikssona Eka na 5:2.

"To szaleństwo, ale staram się zachowywać spokój i po prostu z meczu na mecz pracować nad sobą" - powiedział Boldy.

Wild wybrali go w 2019 roku z 12. numerem w drafcie. Obecny sezon jest jego pierwszym w NHL. Co więcej rozegrał w nim na razie tylko 13 spotkań, a na koncie już ma po siedem bramek i asyst.

Rosjanin Kirył Kaprizow dołożył dwie bramki dla Wild, a z gola cieszył się też Ryan Hartman. Rozmiary porażki zmniejszyli natomiast Lucas Raymond i Sam Gagner.

Wild zajmują drugie miejsce w tabeli Central Division, a Red Wings są piątej pozycji w Atlantic Division.