Patrick Olsen piłkarzem Śląska Wrocław

Piłka nożna
Patrick Olsen piłkarzem Śląska Wrocław
fot. PAP
Patrick Olsen został zawodnikiem grającego w piłkarskiej ekstraklasie Śląska Wrocław.

Patrick Olsen został zawodnikiem grającego w piłkarskiej ekstraklasie Śląska Wrocław. 27-letni duński pomocnik ostatnio bronił barw Aarhus GF. Z klubem z Dolnego Śląska podpisał umowę do czerwca 2025 roku.

Olsen już w wieku 18 lat opuścił Danię i trafił z Broendby Kopenhaga do Interu Mediolan. Kariery w Serie A jednak nie zrobił i najpierw był wypożyczony do ligi norweskiej do Stroemsgodset, a później, kiedy rozstał się z już z włoskim zespołem, trafił do Haugesund. Następnie bronił barw RC Lens, Grasshoppers Zurych, FC Helsingoer i ostatnio Aarhus.

 

 

„Szukaliśmy zawodnika środka pola, który nie tylko potrafi wywiązać się ze swoich zadań w destrukcji, ale i wspomóc zespół w rozgrywaniu akcji ofensywnych. Patrick to piłkarz nieustępliwy, z bardzo dobrą techniką, potrafiący odebrać piłkę i obsłużyć kolegów dokładnym podaniem. Pokazał również nie raz, że sam też potrafi wpisać się na listę strzelców” – scharakteryzował piłkarza dyrektor sportowy Śląska Dariusz Sztylka.

 

Przez ostatnie 4,5 sezonu Olsen regularnie występował w swoich drużynach i w sumie w tym okresie rozegrał 154 mecze, w których strzelił 17 goli i zaliczył 15 asyst.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie