Puchar Europy: Wyjazdowa porażka Śląska Wrocław

Trener koszykarzy Śląska Wrocław Andriej Urlep.

Koszykarze Śląska Wrocław przegrali na wyjeździe z MoraBanc Andora 65:99 w zaległym meczu grupy A Pucharu Europy. Zespół trenera Arreja Urlepa pozostaje z dwoma zwycięstwami na koncie.

Oba zespoły miały się zmierzyć w ramach dziewiątej kolei fazy grupowej w styczniu, ale wówczas z powodu pozytywnych wyników na obecność COVID-19 w zespole Śląska spotkanie zostało przełożone. We wtorek w końcu drużyny się spotkały, ale wielkich emocji nie było.

Polski zespół świetnie rozpoczął mecz i po trafieniu Martinsa Meiersa prowadził 11:3. Kolejne niespełna dwie minuty wrocławianie przegrali jednak 0:10 i gospodarze wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca. Fatalną serię bez punktów przerwał Kodi Justice i w kolejnych fragmentach spotkania trwała już bardziej wyrównana walka.

W drugiej kwarcie wrocławianie mieli kolejny przestój i przez blisko cztery minuty nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie punktu. Ponownie przełamanie dał Justice, ale wówczas było już 36:23. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w trzeciej odsłonie spotkania. Kiedy Travis Trice wykorzystał dwa rzuty osobiste było 48:34 dla MoraBanc. Kolejne minuty gospodarze wygrali jednak aż 15:0 (63:34) i praktycznie emocje się skończyły. Wrocławianie nie tylko byli nieskuteczni, ale popełniali proste błędy, notowali straty, przegrywali walkę na tablicach i rywale mogli dzięki temu zdobywać łatwe punkty.

Gospodarze do końca już kontrolowali mecz i pewnie zwyciężyli 99:65. Kolejna seria meczów zostanie rozegrana dopiero w marcu. Śląsk zmierzy się wówczas we własnej hali z Dolomiti Energia Trento (9 marca, godzina 20.00).