Pekin 2022: Kanadyjki ze złotym medalem po dramatycznym finale wyścigu drużynowego

Łyżwiarki szybkie Kanady zdobyły złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Łyżwiarki szybkie Kanady zdobyły złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie w wyścigu drużynowym, pokonując w finale Japonki. Rywalki prowadziły do ostatniego zakrętu, ale upadek Nany Takagi pozbawił je zwycięstwa. Polki na ósmym miejscu.

Kanadyjki ustanowiły rekord olimpijski wynikiem 2.53,44. Brązowy medal przypadł Holenderkom, które łatwo wyprzedziły Rosjanki.

Polki w finale D przegrały z Białorusinkami i zajęły ósme, ostatnie miejsce. Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń pojechały o ponad sekundę wolniej niż w sobotnich eliminacjach, uzyskując czas 3.03,19.

Na formie Czerwonki i Czyszczoń odbiło się osiem dni izolacji, jakiej zostały poddane po przylocie do Chin z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19.