Pekin 2022: Reprezentacja Niemiec odpadła z turnieju w hokeju na lodzie

Hokeiści Niemiec, którzy byli rewelacją igrzysk w Pjongczangu, gdzie w 2018 roku zdobyli srebrny medal, w Pekinie nie powtórzą sukcesu.

Hokeiści Niemiec, którzy byli rewelacją igrzysk w Pjongczangu, gdzie w 2018 roku zdobyli srebrny medal, w Pekinie nie powtórzą sukcesu. We wtorek przegrali ze Słowacją 0:4 w meczu barażowym o awans do ćwierćfinału.

Słowacy dominowali na lodowisku. Oddali 34 strzały, wobec 21 Niemców. W 12. minucie prowadzenie dał im Libor Hudacek, a w drugiej tercji, w odstępie 104 sekund, na listę strzelców wpisali się Peter Cehlarik i Michal Kristof. Wynik w końcówce ustalił Marek Hrivik.

W ćwierćfinale Słowacja zagra z USA.

W drugim zakończonym już barażu Dania pokonała Łotwę 3:2 i teraz spotka się z reprezentacją Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, która triumfowała w poprzednich igrzyskach.

Szwecja czeka na zwycięzcę meczu Kanada - Chiny, a Finlandia w ćwierćfinale zmierzy się z lepszym w parze Czechy - Szwajcaria.

Tak jak cztery lata w Korei Południowej w olimpijskim turnieju zabrakło hokeistów z ligi NHL.