Druga wygrana siatkarzy Projektu Warszawa na pożegnanie z Ligą Mistrzów

Greenyard Maaseik – Projekt Warszawa 1:3.

W meczu 6. kolejki grupy B Ligi Mistrzów siatkarze Greenyard Maaseik przegrali z Projektem Warszawa 1:3. Obie drużyny już wcześniej straciły szansę na awans do fazy play-off i tym spotkaniem pożegnały się z rozgrywkami.

Mecz nie był wielkim widowiskiem. W pierwszym secie siatkarze Projektu zaprezentowali się słabo, co wykorzystali przeciwnicy (25:21). Druga odsłona to mocny rewanż podrażnionych siatkarzy z Warszawy (17:25).

W trzeciej partii gra Projektu mocno falowała, ale mocnym elementem był blok. Pozwoliło to gościom wygrać wyraźnie, a wynik seta na 18:25 ustalił skutecznym atakiem Dusan Petković. W czwartym secie gospodarze nie byli już w stanie zagrozić drużynie trenera Andrei Anastasiego. Zwycięstwo Projektu nie podlegało dyskusji, a seta znów zakończył Petković (18:25).

Skrót meczu Greenyard - Projekt:

Najwięcej punktów: Jolan Cox (13), Henri Treial (10) – Greenyard; Dusan Petković (23), Igor Grobelny (13), Andrzej Wrona (13) – Projekt. Warta odnotowania statystyka punktowych bloków (6–12, 5 punktów Wrona). MVP: Dusan Petković (19/31 = 61% skuteczności w ataku + 2 asy + 2 bloki).

Obie drużyny zmierzyły się ze sobą po raz drugi w ciągu dwóch dni. We wtorek siatkarze Projektu również wygrali 3:1 w zaległym spotkaniu 3. kolejki. Wyprawa do Maaseik dała więc ekipie z Warszawy dwa zwycięstwa, które pozwoliły awansować na trzecie miejsce w tabeli grupy B i nieco poprawić nastroje po serii porażek.

Greenyard Maaseik – Projekt Warszawa 1:3 (25:21, 17:25, 18:25, 18:25)

Greenyard: Gilles Lomba, Henri Treial, Renet Vanker, Lazar Cirovic, Gustavo Bonatto, Jolan Cox – Martin Perin (libero) oraz Ferre Reggers, Liam Mc Cluskey, Jan Martinez Franchi. Trener: Fulvio Bertini.
Projekt: Angel Trinidad de Haro, Andrzej Wrona, Janusz Gałązka, Jan Fornal, Mateusz Janikowski, Michał Superlak, Damian Wojtaszek (libero) – Igor Grobelny, Jay Michael Blankenau, Dusan Petković. Trener: Andrea Anastasi.