Liga Mistrzów: FC Salzburg zremisował z Bayernem Monachium

FC Salzburg zremisował u siebie z Bayernem Monachium w spotkaniu 1/8 finału Champions League. Mistrz Austrii długo prowadził, lecz w końcówce meczu gola wyrównującego dla "Die Roten" zdobył Kingsley Coman. Rewanż zostanie rozegrany 8 marca w Monachium.

Trener Matthias Jaissle musiał dokonać zmiany już w 12. minucie gry. Boisko opuścił kontuzjowany Noah Okafor, a za niego na placu gry zameldował się Chikwubuike Adamu. Dziewięć minut później młodzieżowy reprezentant Austrii dał ekipie z Salzburga prowadzenie. Adamu otrzymał podanie od Brendena Aaronsona, a następnie mocnym i precyzyjnym strzałem pokonał Svena Ulreicha.

Kilkadziesiąt sekund później mogło być 2:0. Przed szansą na zdobycie gola stanął Aaronson. Strzał Amerykanina efektownie jednak obronił bramkarz Bayernu. Zespół mistrza Niemiec mógł wyrównać w 30. minucie gry, lecz doskonałej okazji nie wykorzystał Leroy Sane.

Bawarczycy poza dwoma strzałami Serge'a Gnabry'ego nie stworzyli już większego zagrożenia pod bramką Philippa Koehna w pierwszej połowie. W doliczonym czasie sędzia Michael Oliver sprawdzał jeszcze, czy Benjamin Pavard nie przewinił we własnym polu karnym. Ostatecznie angielski arbiter nie zdecydował się na podyktowanie "jedenastki". Do przerwy Salzburg prowadził 1:0.

Po zmianie stron "Die Roten" próbowali przedrzeć się przez szczelną obronę drużyny mistrza Austrii. Ich ataki nie przynosiły jednak pożądanego efektu. Piłkarze z Salzburga cofnęli się pod własną bramkę i skupili się na odpieraniu akcji ofensywnych rywali. W 76. minucie gry bardzo bliski zdobycia bramki był Robert Lewandowski, ale ofiarną interwencją popisał się bardzo pewny w tym meczu Koehn.

Cztery minuty później Salzburg wyprowadził bardzo groźny kontratak. Najpierw strzał Karima Adeyemiego obronił Ulreich, a dobitkę Adamu w ostatniej chwili zablokował Pavard. W tym przypadku niewykorzystana szansa się zemściła. W 90. minucie gry Kingsley Coman zamknął dośrodkowanie Thomasa Muellera i strzelił gola wyrównującego. Spotkanie zakończyło się remisem. Rewanż zostanie rozegrany 8 marca w Monachium.

FC Salzburg - Bayern Monachium 1:1 (1:0)

Bramki: Adamu 21 - Coman 90

FC Salzburg: Philipp Koehn - Rasmus Kristensen, Ouamr Solet, Maximilian Woeber, Andreas Ulmer - Nicolas Capaldo, Mohamed Camara, Brenden Aaronson, Nicolas Seiwald (80. Luka Sucić) - Noah Okafor (12. Chikwubuike Adamu), Karim Adeyemi (87. Maurits Kjaergaard)

Bayern Monachium: Sven Ulreich - Benjamin Pavard, Niklas Suele, Lucas Hernandez - Joshua Kimmich, Corentin Tolisso (80. Marcel Sabitzer) - Serge Gnabry (77. Eric Maxim Choupo-Moting), Thomas Mueller, Leroy Sane, Kingsley Coman - Robert Lewandowski

FC Salzburg - Bayern Monachium 1:1. Skrót meczu