Pekin 2022: Polacy odpadli w półfinale drużynowego sprintu

Maciej Staręga i Kamil Bury (na zdjęciu) odpadli w półfinale drużynowego sprintu

Maciej Staręga i Kamil Bury nie wywalczyli awansu do finału drużynowego sprintu techniką klasyczną w biegach narciarskich podczas igrzysk w Pekinie. Polacy z czasem 20.19,8 w swoim półfinale zajęli ósme miejsce.

Specjalizujący się w sprincie Staręga na pierwszej zmianie wyprowadził biało-czerwonych na piątą pozycję, ale gdy ponownie wrócił na trasę, to ruszył dopiero z 11. Później Polacy plasowali się przeważnie w okolicy ósmego miejsca i to właśnie na nim zakończyli występ.

Do najlepszych w ich biegu Włochów stracili 12,9 s.

Awans do finału, który zaplanowano na godz. 10.45 czasu polskiego, uzyskały po cztery najlepsze ekipy z każdego półfinału oraz dwa duety z najlepszymi czasami z reszty stawki.

W 2018 roku podczas igrzysk w Pjongczangu Staręga i Dominik Bury też odpadli w półfinale tej konkurencji - zajęli w nim wtedy siódme miejsce.