Pekin 2022. Mikaela Shiffrin: Nie rozumiem tego

Zimowe
Pekin 2022. Mikaela Shiffrin: Nie rozumiem tego
fot. PAP/EPA
Mikaela Shiffrin wypowiedział się po swoim występie na IO w Pekinie

Faworytka rywalizacji olimpijskiej w narciarstwie alpejskim Mikaela Shiffrin przyznała, że nie wie, dlaczego nie udało jej się ukończyć aż trzech konkurencji igrzysk w Pekinie. - Nie rozumiem tego, jestem oszołomiona - powiedziała po czwartkowej kombinacji.

26-letnia Amerykanka przeżywała nie tak dawno problemy osobiste i zdrowotne, ale w Pekinie zapowiadała walkę o medale. Wystartowała we wszystkich konkurencjach indywidualnych, jednak wypadała z trasy w swoich koronnych - slalomie i slalomie gigancie, a w czwartek w slalomie do kombinacji. W supergigancie była dziewiąta, a w zjeździe 18.

 

- Niewiarygodne, że znowu nie udało mi się dotrzeć do mety. Nie rozumiem, co się dzieje. 60 procent moich nieukończonych przejazdów przypadło na te igrzyska - powiedziała na mecie Shiffrin.

 

- Dzisiaj nie czułam zdenerwowania. Oczywiście, zawsze przed startem jest jakaś presja, ale czułam się rozluźniona i zrelaksowana. Rozpoczęłam bardzo dobrze, byłam skoncentrowana i dobrze czułam narty. I znowu nie zadziałało - podkreśliła dwukrotna złota medalistka olimpijska i sześciokrotna mistrzyni świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sandra Naeslund ze złotem w ski crossie

 

W slalomie odniosła 47 zwycięstw w Pucharze Świata, ale jak przyznała, to doświadczenie nie miało większego znaczenia w Chinach.

 

- 47 razy wszystko dobrze się zgrało. Byłam szybka na nartach i nie miałam problemów z ukończeniem przejazdu. Tutaj jest zupełnie inaczej. Jestem tym oszołomiona - dodała.

 

Do zakończenia rywalizacji w narciarstwie alpejskim pozostały jeszcze zawody drużynowe.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie