Pekin 2022: Sandra Naeslund ze złotem w ski crossie

Zimowe
Pekin 2022: Sandra Naeslund ze złotem w ski crossie
fot. PAP/EPA
Sandra Naeslund zdobyła złoty medal w ski crossie

Szwedka Sandra Naeslund zdobyła złoty medal igrzysk w Pekinie w narciarstwie dowolnym w konkurencji ski cross. Drugie miejsce zajęła Kanadyjka Marielle Thompson, a trzecie Niemka Daniela Maier. W finale zdyskwalifikowano trzecią na mecie Szwajcarkę Fanny Smith.

25-letnia Naeslund jest aktualną mistrzynią świata w tej konkurencji. W igrzyskach startowała po raz trzeci, ale po raz pierwszy znalazła się na podium. Przed czterema laty w Pjongczangu była czwarta, a w Soczi w 2014 roku - piąta.

 

W finale prowadziła od startu, a za jej plecami toczyła się zacięta walka o pozostałe miejsca. Druga linię mety przecięła mistrzyni olimpijska z Soczi Thompson, a trzecia Smith.

 

ZOBACZ TAKŻE: Michelle Gisin ponownie najlepsza w kombinacji. Mikaela Shiffrin nie ukończyła rywalizacji

 

Zawodniczki długo czekały w trzaskającym mrozie na ogłoszenie końcowych wyników, bowiem okazało się, że sędziowie dopatrzyli się przewinienia Szwajcarki, która miała przeszkodzić Maier. Smith została zdyskwalifikowana, a Niemka tym samym awansowała na trzecie miejsce.

 

Z taką decyzją nie mogła się pogodzić obecna w studiu TVP w Warszawie najlepsza polska zawodniczka w historii tej konkurencji Karolina Riemen-Żerebecka.

 

- Po raz pierwszy spotykam się z taką sytuacją. Szwajcarka ratowała się przed upadkiem i nic nie zrobiła. Nie wiem za co została zdyskwalifikowana, jestem zdruzgotana - powiedziała Riemen-Żerebecka, której świetnie zapowiadającą się karierę przerwała ciężka kontuzja.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie