Po obu stronach barykady. Siatkarze, którzy grali w Asseco Resovii i PGE Skrze

Robert MurawskiSiatkówka

Mecz Asseco Resovia – PGE Skra Bełchatów to hit 21. kolejki PlusLigi, a także siatkarski klasyk. Walka obu drużyn pasjonuje kibiców w całej Polsce. Te rywalizujące ze sobą kluby wiele jednak łączy. Przypomnijmy, którzy siatkarze reprezentowali w PlusLidze barwy zarówno Asseco Resovii, jak i PGE Skry.

Zmagania Asseco Resovii z PGE Skrą od lat pasjonują siatkarskich kibiców. Nie zmienił tego nawet fakt, że od kilku sezonów obie drużyny spisują się poniżej oczekiwań. Siatkarze z Rzeszowa po raz ostatni do tej pory mistrzostwo Polski wywalczyli w 2015, a bełchatowianie w 2018 roku. Od tego czasu zarówno w Asseco Resovii, jak i w PGE Skrze podejmowano nieudane próby powrotu na szczyt.

 

Zobacz także: Czy Joanna Wołosz wróci do reprezentacji?

 

Klasyk to jednak klasyk. Potwierdziły to dwa mecze obecnego sezonu. Oba rozegrano w Bełchatowie, oba miały bardzo interesujący przebieg. W PlusLidze PGE Skra wygrała 3:2 (choć przegrywała już 0:2). W walce o ćwierćfinał Tauron Pucharu Polski górą byli natomiast rzeszowianie, którzy pokonali przeciwników 3:1. Wierzymy, że kolejne starcie również będzie ciekawym siatkarskim spektaklem.

 

W bogatej historii rywalizacji obu ekip jest jednak wiele wspólnych akcentów. W załączonej galerii zdjęć przedstawiamy siatkarzy, którzy w swej karierze grali w ekstraklasie w Skrze i w Resovii:

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie