Gerwyn Price... w ringu! Były mistrz świata wystąpi w walce charytatywnej

Inne
Gerwyn Price... w ringu! Były mistrz świata wystąpi w walce charytatywnej
fot. PAP
Gerwyn Price... w ringu! Były mistrz świata wystąpi w walce charytatywnej

Lider rankingu darterów i były mistrz świata Gerwyn Price już niedługo spróbuje sił w nowej dyscyplinie. Walijczyk stoczy pokazową walkę pięściarską, której dochody zostaną przekazane na szczytny cel.

Informacja pojawiła się w środę i wywołała spore poruszenie w świecie darterskim. Price to postać nietuzinkowa, którą albo się kocha, albo nienawidzi. To właśnie on jest aktualnie numerem 1 w rankingu najlepszych darterów. To on w 2021 roku został mistrzem świata. A teraz spróbuje sił w kolejnym sporcie, jakim jest boks. Nie można też zapomnieć, że do darta trafił z rugby.

 

Zobacz także: Rusza druga edycja prestiżowego turnieju z udziałem Polaka

 

9 kwietnia w jednym z walijskich pubów zmierzy się z Rhysem Evansem - byłym profesjonalnym pięściarzem, który zakończył zawodową karierę w 2014 roku po zwycięstwie z Robem Sharpe'em. Pojedynek został zakontraktowany w kategorii superlekkiej, a Price zapowiedział już, że będzie musiał przejść solidne przygotowania, by stanąć w ringu.

 

Czy wpłynie to na jego formę w darcie? Chyba niekoniecznie. Tego samego dnia odbyły się trzecie zawody tego sezonu w Premier League. Price pokazał się z fenomenalnej strony, wygrywając cały turniej w imponującym stylu. Pokonał Michaela Smitha, Michaela van Gerwena oraz Jamesa Wade'a, a podczas tych trzech spotkań dwukrotnie zakończył lega dziewiątą lotką (najszybsze możliwe zejście) oraz raz wyzerował licznik z najwyższego możliwego pułapu (170). Po trzech tygodniach zajmuje w tabeli Premier League drugie miejsce za Jonnym Claytonem.

 

Jakub Baranowski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie