Kto będzie następnym rywalem Adama Kownackiego? "Dereck Chisora byłby fajny"

Sporty walki
Kto będzie następnym rywalem Adama Kownackiego? "Dereck Chisora byłby fajny"
fot. Polsat Sport

Adam Kownacki (20-2, 15 KO) chciałby w tym roku stoczyć dwie walki, które pozwoliłyby mu wrócić do czołówki wagi ciężkiej. Z kim może się zmierzyć? O tym rozmawiano w magazynie Koloseum.

Kownacki konsekwentnie piął się w wadze ciężkiej, dopóki nie spotkał na swojej drodze Roberta Heleniusa. "Nordycki Koszmar" dwa razy pokonał Polaka przez TKO, wybijając mu z głowy marzenia o mistrzostwie świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Danny Kelly. Były rywal Adama Kownackiego został zastrzelony

 

"Babyface" nie składa broni, dlatego w 2022 roku chce odbudować swoją pozycję w boksie.

 

- Myślę, że pod koniec wakacji będzie pierwsza walka, natomiast druga pod koniec roku. Ten pierwszy przeciwnik będzie trochę lżejszy, ten drugi trochę cięższy. Takie jest założenie - powiedział Kownacki w Koloseum.

 

Kto mógłby być jego rywalem? W mediach wymienia się takich pięściarzy, jak Dereck Chisora, Łukasz Różański czy Ali Eren Demirezen.

 

- Walka z Dereckiem Chisorą na pewno by się dobrze sprzedała. Obaj prezentują ofensywny styl, więc nie byłoby nudy - ocenił komentator Polsatu Sport Igor Jakubowski.

 

- Różański? Miałem okazję porozmawiać z nim telefonicznie. Powiedział, że w ciągu dwóch tygodni wiele się wyjaśni. Nie wiadomo, czy on w kateogrii bridger będzie musiał toczyć walki eliminacyjne, czy dostanie automatycznie walkę o tytuł, czy w międzyczasie będzie mógł to przeplatać starciami w kategorii ciężkiej? - dodał Jakubowski.

 

Sam zainteresowany chętnie spotkałby się w ringu z Chisorą.

 

- Lubię takie walki, w których się bijemy. Chisora byłby fajnym rywalem - powiedział Kownacki, po czym dodał, że mógłby po raz trzeci zmierzyć się z Heleniusem.

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie