Pekin 2022: Thomas Bach skrytykował otoczenie Kamiły Walijewej

Zimowe
Pekin 2022: Thomas Bach skrytykował otoczenie Kamiły Walijewej
fot. PAP/EPA
Thomas Bach niepochlebnie wypowiedział się na temat otoczenia Kamiły Walijewej

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach skrytykował zachowanie teamu rosyjskiej łyżwiarki figurowej Kamiły Walijewej po zajęciu przez nią czwartego miejsca w rywalizacji solistek podczas igrzysk w Pekinie.

Bach, który ocenił to zachowanie jako "niesamowity chłód" przyznał, że zaskoczyła go atmosfera wokół 15-letniej Rosjanki.

 

- Można było poczuć tę mrożącą atmosferę, ten dystans, jaki wokół niej powstał. Dlaczego tak się stało, to pozostaje poza moją wyobraźnią - dodał szef MKOl.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwie nowe substancje wykryte w krwi Kamiły Walijewej

 

Bach, choć nie wymienił żadnego nazwiska rosyjskich działaczy i trenerów, których krytykuje za zachowanie wobec Walijewej, ma na myśli zachowanie trenerki Eteri Tutberidze, która przed kamerą po zakończeniu występu swojej podopiecznej wyraźnie zdenerwowana pytała "Dlaczego odpuściłaś? Dlaczego przestałaś walczyć?".

 

Walijewa prowadziła po programie krótkim, ale w czwartek popełniła zbyt wiele błędów i spadła w klasyfikacji końcowej na czwarte miejsce. Złoto zdobyła Rosjanka Anna Szczerbakowa. Srebro wywalczyła jej rodaczka Aleksandra Trusowa, a brąz Japonka Kaori Sakamoto. Reprezentująca Polskę Ekaterina Kurakova zajęła 12. miejsce. 

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie