Polsat Boxing Promotions 5: Wyniki ważenia

Sporty walki

Za nami oficjalna ceremonia ważenia przed sobotnią galą Polsat Boxing Promotions 5. W walce wieczoru rękawice skrzyżują Nikodem Jeżewski i Artur Mann. Łącznie na kibiców czeka sześć zawodowych starć w formule bokserskiej. Oto wyniki ważenia przed galą Polsat Boxing Promotions 5.

W walce wieczoru sobotniej gali grupy Polsat Boxing Promotions wystąpią Nikodem Jeżewski oraz Artur Mann. Polak i Niemiec to doświadczeni pięściarze wagi junior ciężkiej, mający w dorobku pojedynki o najwyższe laury. Jeżewski mierzył się z obecnym czempionem federacji WBO – Lawrencem Okoliem. Z kolei Mann rzucił wyzwanie posiadaczowi trofeum federacji IBF – Mairisowi Briedisowi. Dla Polaka i Niemca przepustką do kolejnych topowych pojedynków będzie ich hitowe starcie we Wrocławiu. Ponadto w stawce sobotniej konfrontacji Jeżewskiego i Manna jest pas interkontynentalnego mistrza wagi junior ciężkiej federacji IBO. W piątkowe popołudnie obaj pięściarze po raz pierwszy stanęli twarzą w twarz, a okazją ku temu była oficjalna ceremonia ważenia. Jeżewski wniósł na wagę 90,3 kg, a Mann 90,35 kg. Po wszystkim pięściarze długo mierzyli się wzrokiem, a intensywny stare-down wymownym gestem zapowiadającym swoje zwycięstwo przerwał Polak.

 

Pozostali zawodnicy obecni na karcie walk sobotniej gali także nie mieli żadnych problemów z wypełnieniem obowiązujących limitów wagowych. Bohater drugiej walki mistrzowskiej, o pas młodzieżowego czempiona IBO w wadze super średniej – Osleys Iglesias wniósł na wagę 75, 95 kg. Jego rywal – Robert Racz – osiągnął wynik 75,9 kg. Bohaterowie intrygującego starcia polsko-polskiego, Konrad Kaczmarkiewicz i Przemysław Gorgoń, odnotowali identyczny rezultat 77,05 kg i zgromadzeni na ceremonii ważenia kibice mają nadzieję, że ich starcie w ringu będzie tak samo wyrównane, jak to na wadze. Trzymaną w tajemnicy ciekawostką piątkowej ceremonii ważenia była prezentacja oficjalnej maskotki grupy Polsat Boxing Promotions – drapieżnego wilka.

 

W serwisie eBilet.pl trwa sprzedaż ostatnich dostępnych biletów na sobotnią galę. W dniu wydarzenia wejściówki zakupić będzie można również w kasach hali Orbita. Wrocławska gala Polsat Boxing Promotions transmitowana będzie także w telewizji oraz w internetowym serwisie Polsat Box Go. Relacja rozpocznie się o godzinie 18:30 w Polsacie Sport Fight, a od godziny 20:00 dostępna będzie także w Polsacie Sport oraz obecnym w naziemnej telewizji cyfrowej Super Polsacie. Pojedynki skomentują dziennikarz Polsatu Sport, Robert Małolepszy oraz pięściarski olimpijczyk z Rio de Janeiro, a obecnie ekspert Polsatu Sport, Igor Jakubowski. W studiu gośćmi Artura Łukaszewskiego będą między innymi pięściarze grupy PBP: Kewin Gibas i Marcin Siwy oraz wiceprezes tej organizacji, Fiodor Łapin, a także dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat, Marian Kmita. Oprócz dyskusji na temat wydarzeń we wrocławskim ringu, goście przybliżą także szczegóły kolejnych gal grupy Polsat Boxing Promotions, zaplanowanych na 2022 rok.

 

Wyniki ważenia:

 

Nikodem Jeżewski (90,3) - Artur Mann (90,35)

Osleys Iglesias (75,95) - Robert Racz (75,9)

Przemysław Gorgoń (77,05) - Konrad Kaczmarkiewicz (77,05)

Petro Lakotskiy (76,7) - Miłosz Grabowski (76,6)

Bartłomiej Przybyła (63,3) - Arkadiusz Zając (63,1)

Andrii Spodar (73,95) - Konrad Kozłowski (73,4)

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie