Dominik Kwapisiewicz trenerem MKS Ślepsk Malow Suwałki przez najbliższe dwa lata

Siatkówka
Dominik Kwapisiewicz trenerem MKS Ślepsk Malow Suwałki przez najbliższe dwa lata
fot. PAP
Dominik Kwapisiewicz podpisał kontrakt ze Ślepskiem do zakończenia sezonu 2023/24.

Dominik Kwapisiewicz poprowadzi MKS Ślepsk Malow Suwałki przez dwa najbliższe sezony. Klub podpisał z nim kontrakt do zakończenia sezonu 2023/24. Przypomnijmy, że 42-letni szkoleniowiec objął stery w Ślepsku w styczniu 2022 roku.

Dominik Kwapisiewicz urodził się 25 sierpnia 1980 roku w Krośnie Odrzańskim. Rozpoczął karierę trenerską w Radomiu, gdzie w latach 2008–11 pełnił funkcję drugiego, a następnie pierwszego szkoleniowca Jadaru Radom. Warto dodać, że z zespołem z Radomia wywalczył w sezonie 2010/11 tytuł wicemistrza 1. Ligi. Kolejnym etapem na trenerskim szlaku Kwapisiewicza był wyjazd do Piły, gdzie został drugim trenerem PTPS. Następnie trenował m.in. KPS Siedlce, KS Milicz oraz PGNiG Nafta Piła, żeński zespół występujący wówczas w Orlen Lidze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wyniki losowania ćwierćfinałów Ligi Mistrzów siatkarzy

 

Największe sukcesy na ławce trenerskiej Dominik Kwapisiewicz odnosił jednak w Aluron CMC Warcie Zawiercie. Trafił tam w listopadzie 2014 roku, po awansie klubu na zaplecze PlusLigi i zastąpił trenera Alberta Semeniuka. To właśnie z drużyną z Zawiercia wywalczył w sezonie 2016/17 awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

W PlusLidze pełnił funkcję asystenta trenerów Emanuele Zaniniego, a następnie Marka Lebedewa. W lutym 2020 roku zarząd klubu z Zawiercia postanowił rozstać się z Australijczykiem a sterowanie zespołem powierzono właśnie Kwapisiewiczowi. Po zakończeniu sezonu 2019/20 drużynę objął serbski trener Igor Kolaković, a Kwapisiewicz został jego asystentem.

 

Przed rozpoczęciem sezonu 2021/22 Kwapisiewicz został team managerem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zespołu aktualnych wicemistrzów Polski i zwycięzców ostatniej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów. W styczniu 2022 roku trafił do Suwałk, zastępując na stanowisku pierwszego trenera Ślepska Andrzeja Kowala.

 

 

– Musimy szukać różnych sposobów na funkcjonowanie w gronie najlepszych drużyn na świecie. Stąd nasz pomysł na inwestycję w polską myśl szkoleniową. W trenera, który wykazał się dotychczas dużą wiedzą i zaangażowaniem w PlusLidze. Rozwijający się polscy trenerzy zasługują na szansę. Medialna walka na wielkie nazwiska, przy możliwościach naszego klubu, nie jest na ten moment realna. W ocenie klubu trener Dominik Kwapisiewicz idealnie wpisuje się w filozofię budowy ambitnego i stabilnego ośrodka siatkówki, opartego o zaufanie i cierpliwą pracę – powiedział prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki Wojciech Winnik.

RM, Polsat Sport, slepsksuwalki.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie