Pekin 2022: CAS odrzucił wniosek Amerykanów ws. ceremonii medalowej

Zimowe
Pekin 2022: CAS odrzucił wniosek Amerykanów ws. ceremonii medalowej
fot. PAP/EPA
Madison Chock i Evan Bates byli jednymi z zawodników, którzy złożyli protest

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) odrzucił wniosek amerykańskich zawodników, domagających się zorganizowania ceremonii dekoracji drużyn w łyżwiarstwie figurowym przed zakończeniem igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Wniosek złożyło dziewięcioro amerykańskich łyżwiarzy figurowych - Evan Bates, Karen Chen, Nathan Chen, Madison Chock, Zachary Donohue, Brandon Frazier, Madison Hubbell, Alexa Knierim i Vincent Zhou.

 

Rywalizacja drużyn w łyżwiarstwie figurowym zakończyła się 7 lutego zwycięstwem ekipy Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, która wyprzedziła zespoły USA i Japonii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zwycięstwo Chińczyków w konkurencji par sportowych

 

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował jednak, że medale nie zostaną wręczone, dopóki nie będzie rozwiązana sprawa pozytywnego wyniku testu antydopingowego 15-letniej Rosjanki Kamiły Walijewej, co może zająć tygodnie, a nawet miesiące.

 

Amerykańscy łyżwiarze odwołali się od tej decyzji i złożyli wniosek do Trybunału Arbitrażowego, ale CAS podtrzymał w sobotę stanowisko MKOl.

 

Zimowe igrzyska w Pekinie zakończą się w niedzielę.

 

CAS rozpatrywał już wniosek rosyjskiej ekipy i na początku tygodnia dopuścił Walijewą do startu w konkurencji solistek, mimo pozytywnego wyniku testu antydopingowego. Ostatecznie łyżwiarka zajęła czwarte miejsce.

 

Zabronioną trimetazydynę wykryto u Walijewej 25 grudnia, ale wyniki badania przeprowadzonego przez laboratorium w Sztokholmie wyszły na jaw dopiero w 8 lutego. Dokładnie dzień po tym, jak nastolatka razem z kolegami z reprezentacji Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zdobyła olimpijskie złoto w drużynie.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie