Serie A: Asysta Bartosza Bereszyńskiego i dwubramkowe zwycięstwo Sampdorii

Bartosz Bereszyński asystował przy golu Fabio Quagliarelli

W meczu 26. kolejki Serie A Sampdoria Bartosza Bereszyńskiego mierzyła się z Empoli FC Szymona Żurkowskiego. Lepszy w tym "polskim meczu" na Półwyspie Apenińskim okazał się boczny obrońca, który asystą pomógł swojej drużynie sięgnąć po zwycięstwo. Sampdoria wygrała 2:0.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 14. minucie. Wynik spotkania otworzył Fabio Quagliarella. Napastnik wykorzystał podanie Antonio Candrevy i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Już po 15 minutach Włoch popisał się kolejnym trafieniem. Tym razem asystę zaliczył Bereszyński. Rywale zostawili reprezentantowi Polski za dużo miejsca na prawym skrzydle. Boczny obrońca od razu dośrodkował w pole karne. Futbolówka znalazła się pod nogami Quagliarelli. Piłka przy przyjęciu podskoczyła doświadczonemu piłkarzowi. Pochodzący z Italii zawodnik był jednak w stanie złożyć się do strzału i po raz kolejny pokonać bramkarza gości.

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Sampdorii. Bereszyński na murawie przebywał do ostatniego gwizdka, natomiast Żurkowski został zmieniony w 63. minucie. Jego miejsce zajął Filippo Bandinelli.