Legia Warszawa przegrała z drugoligowymi Wigrami Suwałki

Trener Legii Warszawa Aleksandar Vukovic.

Piłkarze Legii Warszawa przegrali u siebie w sparingowym meczu z drugoligowymi (trzeci poziom) Wigrami Suwałki 1:2. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Wszołek w 24. minucie z rzutu karnego. W ekipie z Łazienkowskiej zadebiutował austriacki bramkarz Richard Strebinger.

Spotkanie rozgrywano w systemie 45+30+30 minut. Strebinger, występujący poprzednio w Rapidzie Wiedeń, zagrał od 46. minuty. Wszedł na boisko już przy stanie 1:2.

Dzień wcześniej Legia zremisowała w Niecieczy z ostatnim w tabeli Bruk-Betem Termalicą 0:0 w 22. kolejce ekstraklasy. To pierwszy remis stołecznej drużyny w tym sezonie ligowym.

Aktualny mistrz kraju w tabeli zajmuje przedostatnie miejsce z dorobkiem 19 punktów.

Legia Warszawa – Wigry Suwałki 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Lewandowski (21), 0:2 Gojko (23), 1:2 Wszołek (24-karny)

Skład Legii w I połowie: Tobiasz - Grudziński, Kharatin, Noiszewski - Wszołek, Ciepiela, Celhaka, Rosołek - Kastrati, Lopes, Włodarczyk.
Skład Legii w II połowie: Strebinger - Konik, Pierzak, Noiszewski (80' Gościniarek) - Kwiatkowski, Mustafaev, Strzałek, Skwierczyński (80' Czajkowski) - Muci, Ciach (80' Kamiński), Laskowski (80' Widejko).

Wigry rozpoczęły mecz w składzie: Zoch - Lewandowski, Rudnilson, Ozga, Brito, Gvozdenović, Łabojko, Mularczyk, Gojko, Sowiński, Lewandowski.

Żółte kartki: Patryk Pierzak, Filip Laskowski, Kacper Gościniarek - Michał Żebrakowski.