Ajax Amsterdam wypłaci prawie osiem milionów euro rodzinie swojego byłego piłkarza

Piłka nożna
Ajax Amsterdam wypłaci prawie osiem milionów euro rodzinie swojego byłego piłkarza
fot. PAP
Ajax Amsterdam wypłaci 7,85 miliona euro rodzinie swojego byłego piłkarza Abdelhaka Nouriego.

Ajax Amsterdam wypłaci 7,85 miliona euro rodzinie swojego byłego piłkarza Abdelhaka Nouriego, który doznał uszkodzenia mózgu wskutek ataku serca na boisku w 2017 roku - poinformował holenderski klub.

Występujący w drugiej linii Nouri zadebiutował w seniorskim zespole Ajaksu w sezonie 2016/17, ale jego kariera zakończyła się przedwcześnie po tym, jak doszło do zatrzymania akcji serca w przedsezonowym sparingu z Werderem Brema w Austrii. Wskutek tego 20-letni wówczas piłkarz doznał poważnych uszkodzeń mózgu i wymaga stałej opieki. Wciąż nie może samodzielnie się poruszać, a jeszcze niedawno z otoczeniem komunikował się poruszając brwiami.

 

ZOBACZ TAKŻE: To już koniec Leo Messiego w PSG?! Wymowna decyzja Argentyńczyka

 

Ajax, który przyznał, że opieka medyczna w krytycznej fazie zdarzenia nie była wystarczająca i wziął odpowiedzialność za skutki tej sytuacji, do 2020 roku wypłacał zawodnikowi kontrakt. Później go rozwiązał i pozostawał w sporze z rodziną, która domagała się stosownego zadośćuczynienia. Jednocześnie klub dążył do wypracowania rozwiązania, które zadowoli najbliższych piłkarza.

 

W poniedziałek klub ogłosił, że osiągnął porozumienie z rodziną Nouriego i postępowanie przed arbitrażem doprowadziło do zawarcia ugody.

 

 

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że cierpienie Abdelhaka i jego bliskich jeszcze się nie skończyło. To trudna sytuacja zarówno dla rodziny, jak i wszystkich w naszym klubie. Doceniamy sposób, w jaki rodzina opiekuje się Abdelhakiem dzień i noc z wielką miłością i uwagą - przyznał dyrektor generalny Ajaxu, a w przeszłości bramkarz tego klubu Edwin van der Sar.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie