PlusLiga: Trzy sety w Iławie

Indykpol AZS Olsztyn zajmuje 5. miejsce w tabeli PlusLigi.

W meczu kończącym 21. kolejkę PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn pokonał w Iławie Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0. Spotkanie nie było wielkim widowiskiem. Po dwóch wyrównanych setach, w trzecim gospodarze mieli już wyraźną przewagę.

Siatkarze z Radomia od początku meczu ryzykowali w polu serwisowym i po serii dobrych zagrywek Daniela Gąsiora uzyskali przewagę (3:6). Gra szybko się jednak wyrównała, a w środkowej części seta inicjatywę przejęli gospodarze, mający więcej argumentów w ofensywie. Utrzymali oni przewagę do końca tej partii, którą zakończyła zepsuta zagrywka radomian (25:22).

W drugiej odsłonie, po początkowej przewadze gości, długo oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip (9:9, 16:16). Tym razem zagrywka była atutem gospodarzy, którzy jednak grali bardzo nierówno. W końcówce olsztynianie odskoczyli na trzy oczka (21:18). Rywale nie rezygnowali, złapali punktowy kontakt. Piłkę setową wywalczył skutecznym atakiem Torey DeFalco (24:22), a później obie ekipy zepsuły swoje zagrywki (25:23).

Trzeciego seta od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze (4:0). Siatkarze z Radomia nie byli w stanie nawiązać walki w tej części seta. Popełniali sporo prostych błędów, jeszcze ułatwiając zadanie pewnie zmierzającym po zwycięstwo gospodarzom. Po punktowym bloku Taylora Averilla różnica wynosiła już dziesięć oczek (19:9). Przestrzelona zagrywka rywali dała olsztynianom piłkę meczową (24:15), a skuteczny atak DeFalco zakończył rywalizację (25:16).

Skrót meczu Indykpol AZS - Cerrad Enea Czarni:

Najwięcej punktów: Karol Butryn (14), Torey DeFalco (14) – Indykpol AZS; Bartosz Firszt (11) – Cerrad Enea Czarni. Mecz pod znakiem błędów, zwłaszcza tych w polu zagrywki (16–21). MVP: Jan Firlej.

Indykpol AZS Olsztyn zajmuje piąte miejsce w tabeli PlusLigi (35 punktów, mecze 12–8). Cerrad Enea Czarni Radom jest na pozycji 13 (przedostatniej), z dorobkiem 16 punktów (mecze 6–13).

Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:22, 25:23, 25:16)

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Mateusz Poręba, Jan Firlej, Torey DeFalco, Taylor Averill, Karol Butryn – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Redi Bakiri, Dawid Siwczyk. Trener: Javier Weber.
Cerrad Enea Czarni: Paweł Rusin, Bartłomiej Lemański, Daniel Gąsior, Bartosz Firszt, Sebastian Warda, Michał Kędzierski – Mateusz Masłowski (libero) oraz Aleksandr Woropajew, Jose Ademar Santana, Rafał Faryna. Trener: Jakub Bednaruk.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 21. kolejki PlusLigi:

2022-02-18: Cuprum Lubin – LUK Lublin 3:2 (25:20, 21:25, 22:25, 25:20, 15:12)
2022-02-19: Asseco Resovia – PGE Skra Bełchatów 2:3 (21:25, 25:21, 19:25, 25:18, 12:15)
2022-02-19: Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:16, 18:25, 18:25, 17:25)
2022-02-19: GKS Katowice – PSG Stal Nysa 3:1 (13:25, 25:20, 29:27, 25:20)
2022-02-20: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 21:25, 21:25)
2022-02-20: Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa 3:0 (25:16, 25:22, 25:23)
2022-02-21: Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:22, 25:23, 25:16)