Alessandro Bovolenta zadebiutował w barwach Consar Ravenna

Siatkówka
Alessandro Bovolenta zadebiutował w barwach Consar Ravenna
fot. PAP
Vigor Bovolenta w barwach reprezentacji Włoch.

Alessandro Bovolenta, syn tragicznie zmarłego przed laty siatkarza Vigora Bovolenty, zadebiutował w barwach Consar Ravenna w rozgrywkach SuperLegi. Młody siatkarz zagrał tym samym w koszulce klubu, którego wychowankiem był jego ojciec.

Młody atakujący pojawił się na parkiecie w wyjazdowym meczu z Allianz Milano. Jego klub przegrał 1:3, więc 17-letni siatkarz nie był do końca zadowolony z debiutu. Consar, w barwach którego występuje polski rozgrywający Mateusz Biernat, po tej porażce nie ma już matematycznych szans na utrzymanie się w siatkarskiej ekstraklasie.

 

- Jestem szczęśliwy z powodu debiutu, ale nie jestem zadowolony z wyniku, gdyż przegraliśmy. Zadebiutowałem w koszulce klubu, w którym grał mój ojciec. Ciężko pracowałem, żeby to zrobić. Mam nadzieję, że mnie oglądał - przyznał młody siatkarz.

 

 

Siatkarz Consar Ravenna jest synem słynnego Vigora Bovolenty, tragicznie zmarłego w marcu 2012 roku zawodnika. Środkowy zemdlał na boisku podczas meczu Volley Forli. Po próbach reanimacji został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł prawdopodobnie na atak serca. Miał 37 lat.

 

- To debiut, który dedykuję również moim dziadkom, którzy zawsze są przy mnie - dodał Bovolenta junior.

 

 

Ojciec siatkarza, podobnie jak on, debiutował na siatkarskich parkietach w barwach klubu z Rawenny. Następnie grał między innymi w ekipach Casa Modena czy Copra Berni Piacenza. W reprezentacji Włoch rozegrał blisko 200 meczów, sięgając między innymi po srebro olimpijskie w 1996 roku w Atalancie czy złoty medal Mistrzostw Europy rok wcześniej w Grecji.

Bartłomiej Szulga/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie