UAE Tour: Stefan Bissegger wygrał "czasówkę" i został liderem

Stefan Bissegger (EF Education-EasyPost) wygrał 3. etap wyścigu UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Stefan Bissegger (EF Education-EasyPost) wygrał 3. etap wyścigu UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - jazdę indywidualną na czas. Szwajcarski kolarz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Z Polaków najwyżej we wtorek był 17. Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).

Bissegger dziewięciokilometrową trasę pokonał w 9.43 min, co daje średnią prędkość 55,5 km/h. Drugi był Włoch Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) - 7 s straty, a trzeci Holender Tom Dumoulin (Jumbo-Visma) - 14 s.

Kwiatkowski okazał się wolniejszy od Szwajcara o 34 s.

68. miejsce zajął Filip Maciejuk (Bahrain-Victorious) - 58 s straty, a 75. Rafał Majka (UAE Team Emirates) - 1.01.

W klasyfikacji generalnej Bissegger ma siedem sekund przewagi nad drugim Ganną. Najwyżej z Polaków plasuje się Maciejuk - jest 57., tracąc 58 sekund do lidera.

Zakończenie silnie obsadzonego wyścigu, zaliczanego do World Tour, w sobotę.