Sensacyjne doniesienia! Dariusz Mioduski zrezygnuje z funkcji prezesa Legii Warszawa?

Piłka nożna
Sensacyjne doniesienia! Dariusz Mioduski zrezygnuje z funkcji prezesa Legii Warszawa?
fot. Cyfrasport
Dariusz Mioduski

Według informacji Sport.pl, Dariusz Mioduski zrezygnuje z funkcji prezesa Legii Warszawa. Jego następcą ma zostać Marcin Herra. Do zmian organizacyjnych ma dojść już w czwartek 24 lutego.

Kibice Legii Warszawa chcieliby, aby ten sezon dobiegł już końca. Aczkolwiek, gdyby finisz rozgrywek nastąpił właśnie teraz, oznaczałoby to... spadek "Wojskowych". Ustępujący mistrzowie Polski znajdują się bowiem na przedostatniej lokacie w PKO BP Ekstraklasie, a fatalne rezultaty są powodem frustracji kibiców - skierowanej do Dariusza Mioduskiego, a więc właściciela i prezesa klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: GKS Bełchatów nad przepaścią. Czy to koniec?

 

Sam zainteresowany, według doniesień Sport.pl, ma jednak ulec presji kibiców i zrezygnować z funkcji prezesa. Sympatycy klubu z Łazienkowskiej wielokrotnie sygnalizowali na meczach, że nie są zadowoleni z rządów Mioduskiego i domagają się jego dymisji.

 

Jego następcą ma zostać Marcin Herra, który znajduje się w zarządzie spółki Legia Tenis. W przeszłości był m.in. wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Ręcznej.

 

Z kolei strona Legia.net informuje, że w zarządzie pozostanie wiceprezes Jarosław Jurczak, a opuści go Tomasz Zahorski. W grudniu poprzedniego roku funkcję dyrektora sportowego przestał pełnić Radosław Kucharski, którego zastąpił Jacek Zieliński.

 

Mioduski jest prezesem Legii od marca 2017 roku.

 

W najbliższej kolejce PKO BP Ekstraklasy ekipa Legii zagra w piątek z Wisłą Kraków. Najbardziej zagorzali fani warszawskiej ekipy planują specjalną manifestację dotyczącą obecnej sytuacji klubu, który rozpaczliwie walczy o uniknięcie degradacji do Fortuna 1. Ligi.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie