WTA w Dausze: Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału

Iga Świątek gra dalej.

Iga Świątek pokonała Darię Kasatkinę podczas turnieju WTA w Dausze. Polka oddała rywalce zaledwie trzy gemy i wywalczyła pewny awans do ćwierćfinału.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla tenisistki z Raszyna - od utrzymania serwisu i przełamania rywalki w drugim gemie. W swoim drugim podaniu Świątek dała się jednak przełamać. Przy okazji kolejnego serwisu również miała spore kłopoty, jednak ostatecznie utrzymała podanie, kontynuując skuteczniejszą grę od rywalki w kolejnych gemach i wygrywając pierwszego seta 6:3.

Drugi set i powtórka scenariusza z pierwszej partii, czyli szybkie przełamanie na korzyść najlepszej polskiej tenisistki. Po tym, jak Świątek wygrała swoje podanie, w kolejnym gemie przełamała rywalkę do zera. Jak się okazało, w kolejnych gemach Polka radziła sobie jeszcze lepiej, wygrywając seta... do zera i cały mecz 2-0.

Dla Świątek i Kasatkiny było to czwarte starcie w ostatnich kilku miesiącach. W czerwcu 2021 roku górą była Rosjanka, pokonując Świątek w trzech setach na kortach trawiastych w Eastbourne. W pozostałych meczach - już na kortach twardych - lepsza była Polka, wygrywając bez straty seta zarówno podczas tegorocznego Australian Open, jak i kilkanaście dni później w Dubaju.

W ćwierćfinale Świątek czeka spotkanie z rozstawioną z numerem jeden w tym turnieju Aryną Sabalenką. Białorusinka w Dausze nie straciła jeszcze seta.

Iga Świątek - Daria Kasatkina 2-0 (6:3, 6:0)