UAE Tour: Tadej Pogacar wygrał czwarty etap i został liderem, Rafał Majka dwunasty

Słoweniec Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Najwyżej z Polaków, na 12. pozycji uplasował się Rafał Majka z tej samej ekipy.

Na mecie 181-kilometrowego odcinka, wytyczonej na górze Jebel Jais, najwyższym punkcie Emiratów, 23-letni Słoweniec wyprzedził po finiszu Brytyjczyka Adama Yatesa i Rosjanina Aleksandra Własowa, którym zmierzono ten sam czas. Kolejnych 13 kolarzy, wśród nich Majka, straciło do zwycięzcy trzy sekundy.

69. miejsce zajął Filip Maciejuk (Bahrain-Victorious) - 11.23 straty, a 78. Michał Kwiatkowski (Polska/Ineos Grenadiers) - 13.29.

Pogacar, zwycięzca ubiegłorocznego UAE Tour i dwukrotny triumfator Tour de France, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, w której o dwie sekundy wyprzedza Włocha Filippo Gannę (Ineos Grenadiers) i o 13 Własowa.

Majka awansował na 16. miejsce i ma 56 s straty do kolegi z zespołu, Maciejuk jest 69. - 12.13, a 82. Kwiatkowski - 15.40.

Zakończenie silnie obsadzonego wyścigu, zaliczanego do cyklu World Tour, w sobotę.