Zbigniew Boniek rozpętał burzę. Chodzi o mecz Rosja - Polska

Piłka nożna
Zbigniew Boniek rozpętał burzę. Chodzi o mecz Rosja - Polska
fot. Cyfrasport
Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie meczu Rosja - Polska

Przez ostatnie wydarzenia na wschodzie Ukrainy nie wiadomo, czy piłkarska reprezentacja Polski poleci do Moskwy na mecz barażowy eliminacji do mistrzostw świata z Rosją. W mediach pojawiło się już wiele możliwości rozwiązania tego problemu. Do całej sytuacji na swoim koncie na Twitterze odniósł się Zbigniew Boniek.

Przypomnijmy, że Wladimir Putin uznał samozwańcze republiki separatystyczne we wschodniej Ukrainie. To spotkało się z oburzeniem nie tylko europejskich polityków. Na Rosję zostały nałożone sankcje. W obliczu tej sytuacji zareagować postanowił Polski Związek Piłki Nożnej. Biało-Czerwoni pod koniec marca 2022 roku mają zmierzyć się z piłkarską reprezentacją Rosji. Spotkanie ma odbyć się w Moskwie. PZPN wydał oświadczenie w sprawie zbliżającego się meczu. 

 

"W związku z napiętą sytuacją polityczną na terenie Ukrainy i Federacji Rosyjskiej, a także możliwej dalszej eskalacji i rozpoczęcia konfliktu zbrojnego, Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił się do FIFA o pilne wyjaśnienie kwestii związanych z organizacją meczu baraży mistrzostw świata Rosja – Polska, zaplanowanego na 24 marca 2022 roku w Moskwie" - napisano w komunikacie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czy zaprzyjaźniona z Putinem FIFA jest w stanie zrobić krzywdę piłkarskiej Rosji?

 

Według niektórych mecz Rosja - Polska powinien odbyć się na neutralnym terenie. Tak uważa m.in. Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. Do tego pomysłu odniósł się przedstawiciel Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej Michaił Gerszkowicz. Według niego PZPN w ten sposób "szuka szans na złamanie przepisów i pomoc sobie"

 

Do zaistniałej sytuacji odniósł się na swoich mediach społecznościowych Zbigniew Boniek. 

 

"Na temat sankcji, politycznych rozwiązań się nie wypowiadam. Natomiast jedno jest pewne - nie ma dla naszej piłki bardziej bezpiecznego miejsca do rozegrania meczu niż Moskwa. Skoncentrujmy się na aspekcie sportowym, bo tylko na to mamy wpływ…" - napisał na swoich mediach społecznościowych.

 

 

Wpis Bońka wywołał burzę w Internecie. Wiele osób jest oburzonych słowami byłego reprezentanta Polski. Pod postem na Twitterze można przeczytać m.in. takie komentarze: "Bez przesady. Bezpieczniejsze miejsca się znajdą. Apeluję o precyzję wypowiedzi", "Na wszystko mamy wpływ. Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku, a każda zmiana od pierwszego głosu sprzeciwu" czy "Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, ale chyba nie o to tylko chodzi Panie Zbigniewie".

 

Warto przypomnieć, że honorowy prezes PZPN już wcześniej wypowiedział się na temat nadchodzącego meczu z Rosją. Zabrał głos w rozmowie z Romanem Kołtoniem na kanale "Prawda Futbolu".

 

- Jeżeli chodzi o sytuację meczu Rosja - Polska, nie ma na razie żadnych wytycznych. Nie dzieje się nic takiego, co mogłoby sprawić, że mecz zostanie przeniesiony na neutralny teren - stwierdził Boniek. 

 

Mecz piłkarskiej reprezentacja Polski z Rosją zaplanowany jest na 24 marca 2022 roku.

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Anglia - Belgia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie