Formuła 1: Sebastian Vettel bojkotuje wyścig w Rosji!

Moto
Formuła 1: Sebastian Vettel bojkotuje wyścig w Rosji!
fot. PAP
Sebastian Vettel

Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 po inwazji Rosji na Ukrainę nie ma zamiaru wystartować w tegorocznym wyścigu Grand Prix w Soczi. "Uważam, że nie powinienem tam być i mnie tam nie będzie. Już podjąłem decyzję" - zapewnił niemiecki kierowca.

"Myślę, że po tym, co się stało, nie powinniśmy tam jeździć" - dodał 34-letni Vettel w Barcelonie, gdzie odbywają się przedsezonowe testy.

Wyścig o Grand Prix Rosji zaplanowano w tym roku na 25 września.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co z meczem Rosja - Polska? Boniek: Na linii UEFA-FIFA mocno iskrzy

 

"Bardzo mi przykro, że niewinni ludzie stracili życie" - przyznał kierowca Aston Martina, który wspomniał, że w czwartek po obudzenie był zszokowany doniesieniami z Ukrainy.

 

"Coś okropnego. Żal było na to patrzeć" - dodał.

 

Władze Formuły 1, najbardziej prestiżowej klasy wyścigowej, na razie wstrzymały się od komentarzy ws. wyścigu w Rosji, a zapewniły, że uważnie monitorują sytuację.

 

Także mistrz świata Max Verstappen dystansuje się od rywalizacji w Soczi, choć nie zajął jednoznacznego stanowiska odnośnie występu w Rosji.

 

"Nie powinniśmy jeździć w kraju, który prowadzi wojnę, ale o tym powinien decydować solidarnie cały padok" - zaznaczył.

 

Wyścigi F1 w nadmorskim kurorcie odbywają się regularnie od 2014 roku, kiedy zorganizowano tam również zimowe igrzyska olimpijskie. W tym roku miało nastąpić pożegnanie z Soczi, gdyż od 2023 organizację GP Rosji miał przejąć Sankt Petersburg.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie