Gianni Infantino o meczu Rosja - Polska: Musimy to przeanalizować i wtedy podejmiemy decyzję

Piłka nożna
Gianni Infantino o meczu Rosja - Polska: Musimy to przeanalizować i wtedy podejmiemy decyzję
fot. PAP

Gianni Infantino na specjalnie zwołanej konferencji prasowej zabrał głos ws. meczu Rosja - Polska w barażach MŚ 2022. - Otrzymaliśmy list przed obradami. Musimy to przeanalizować - przyznał.

Piłkarskie federacje Polski, Szwecji i Czech poinformowały we wspólnym oświadczeniu, że w związku z agresją Rosji na Ukrainę nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam baraży o awans na tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze.

Zobacz także: Oficjalne stanowisko PZPN: Polska nie chce grać w Rosji

W środowy wieczór FIFA zorganizowała specjalną konferencję prasowej, na której pojawił się jej prezydent Gianni Infantino. Już na samym początku otrzymał pytanie właśnie o wcześniej wspomniane oświadczenie.

 

- Sytuacja jest oczywiście bardzo tragiczna i niepokojąca. Musimy spojrzeć na to na poważnie i to przeanalizować. Otrzymaliśmy list przed obradami i po analizie właściwe biuro podejmie decyzję w tej sprawie - stwierdził.

Chwilę po zakończeniu konferencji pojawiło się oświadczenie FIFA.

 

- Przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem, a FIFA wzywa wszystkie strony do przywrócenia pokoju poprzez konstruktywny dialog. FIFA nadal wyraża również solidarność z ludźmi dotkniętymi tym konfliktem. Jeśli chodzi o sprawy piłkarskie zarówno na Ukrainie, jak i w Rosji, FIFA będzie nadal monitorować sytuację, a aktualizacje dotyczące nadchodzących kwalifikacji do mistrzostw świata 2022 w Katarze zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie - czytamy.

 

Do ataku Rosji na Ukrainę doszło nad ranem 24 lutego. 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie