Schalke 04 Gelsenkirchen usuwa nazwę Gazprom z koszulek

Piłka nożna
Schalke 04 Gelsenkirchen usuwa nazwę Gazprom z koszulek
fot. PAP
Schalke 04 Gelsenkirchen usuwa nazwę Gazprom z koszulek

Występujący w niemieckiej drugiej lidze klub piłkarski Schalke 04 Gelsenkirchen wobec inwazji Rosji na Ukrainę zdecydował się usunąć z logo koszulek nazwę sponsora - rosyjskiego koncernu gazowego Gazprom.

"Z związku z wydarzeniami, rozwojem i eskalacją sytuacji w ostatnich dniach Schalke 04 zabiera napis GAZPROM z koszulek" - przekazał niemiecki klub w oświadczeniu.

 Zobacz także: Co z meczem Rosja - Polska? Boniek: Na linii UEFA-FIFA mocno iskrzy

 

Od najbliższego meczu ligowego z Karlsruhe w miejscu dotychczasowej nazwy sponsora pojawi się napis "Schalke 04".

 

Wcześniej w czwartek z zasiadania w radzie nadzorczej Schalke 04 zrezygnował Matthias Warnig, który reprezentował w niej głównego sponsora. Jest on prezesem Nord Stream 2 AG, spółki zależnej Gazpromu, operatora gazociągu, i został objęty sankcjami nałożonymi przez USA w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

 

66-latek to były funkcjonariusz NRD-owskich służb bezpieczeństwa Stasi oraz wieloletni znajomy i współpracownik prezydenta Rosji Władimira Putina.

 

Klub z Gelsenkirchen, jeden z najpopularniejszych w Niemczech i mający tysiące wiernych kibiców, zajmuje obecnie piąte miejsce w drugiej lidze. Jego zawodnikiem jest od pół roku Marcin Kamiński.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie