Wojna na Ukrainie: Piłkarze Szachtara i Dynama z rozpaczliwą prośbą. Chcą opuścić kraj (WIDEO)

Piłka nożna
Wojna na Ukrainie: Piłkarze Szachtara i Dynama z rozpaczliwą prośbą. Chcą opuścić kraj (WIDEO)
fot. PAP
Piłkarze ukraińskich drużyn proszą o pomoc w ewakuacji.

Wojna na Ukrainie z wielką siłą uderzyła również w świat sportu. Brazylijscy piłkarze Szachtara i Dynama nagrali przejmujący film, na którym proszą własny rząd o pomoc w ewakuacji z terytorium Ukrainy. - Granice są zamknięte, brakuje paliwa, będzie brakować żywności i pieniędzy. Zebraliśmy się w oczekiwaniu na plan opuszczenia Ukrainy - mówią piłkarze na nagraniu.

W czwartek nad ranem Rosjanie rozpoczęli inwazję na Ukrainę, a wojska Władimira Putina zaatakowały poszczególne miasta, w tym Kijów. Brazylijscy piłkarze stołecznego Dynama oraz Szachtara Donieck zebrali się wraz ze swoimi rodzinami w jednym z hoteli w stolicy Ukrainy i nagrali poruszający film, na którym proszą rodzimy rząd o pomoc w opuszczeniu pogrążonego w wojnie terytorium.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na Ukrainie. Wiemy, kiedy UEFA podejmie decyzję ws. Rosji

 

- Sytuacja jest rozpaczliwa. Proszę o udostępnianie tego wideo, aby dotarło ono do naszego rządu. Granice zostały zamknięte, tak samo banki, nie ma paliwa, niedługo będzie brakować jedzenia, nie będzie pieniędzy. Zebraliśmy się w oczekiwaniu na plan opuszczenia Ukrainy - powiedział Júnior Moraes, od 2018 roku występujący w Szachtarze Donieck.

 

 

Wschodnie ligi stały się w ostatnich latach bardzo popularne wśród piłkarzy z Ameryki Południowej. Wystarczy powiedzieć, że w składzie Szachtara można znaleźć aż 13 graczy o brazylijskich korzeniach. Z kolei w Dynamie klubowym kolegą Tomasza Kędziory jest Vitinho. Trudno wyrokować, co będzie dalej. Jak na razie, liga ukraińska została zawieszona, a w kraju wprowadzono stan wojenny.

Adam Łuczka/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie