Legia Warszawa - Wisła Kraków: Mistrzowie Polski wygrali po golu w doliczonym czasie gry

Aleksandar Vukovic, trener Legii Warszawa.

Legia Warszawa pokonała Wisłę Kraków w piątkowym meczu PKO BP Ekstraklasy. Mistrzowie Polski gola na 2:1 strzelili w piątej minucie doliczonego czasu gry.

Rezultat już w 8. minucie otworzył Tomas Pekhart. Po przerwie Legia miała kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, jednak niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było tym razem. W 79. minucie do remisu doprowadził bowiem Konrad Gruszkowski.

Ostatnie słowo należało jednak do Legii - w samej końcówce wynik na 2:1 ustalił Mateusz Wieteska, zapewniając ważną wygraną swojej drużynie.

Legia wydostała się tym samym ze strefy spadkowej PKO BP Ekstraklasy. Mistrzowie Polski w 22 meczach zdobyli 22 punktów i wyprzedzili w ligowej tabeli... Wisłę.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:1 (1:0)
Bramki: Pekhart 8, Wieteska 95 - Gruszkowski 79

Legia Warszawa: Cezary Miszta - Lindsay Rose, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki - Paweł Wszołek (90+2. Lirim Kastrati), Patryk Sokołowski, Jurgen Celhaka, Filip Mladenovic - Josue (90+9. Kacper Skibicki), Maciej Rosołek (71. Bartłomiej Ciepiela), Tomas Pekhart.

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Konrad Gruszkowski, Joseph Colley, Michal Frydrych, Matej Hanousek - Piotr Starzyński (57. Dor Hugi), Gieorgij Żukow, Stefan Savic (89. Michal Skvarka), Enis Fazlagic (89. Nikola Kuveljic), Momo Cisse (74. Mateusz Młyński) - Zdenek Ondrasek (89. Jan Kliment).

Żółte kartki - Legia Warszawa: Josue. Wisła Kraków: Joseph Colley, Dor Hugi
Czerwona kartka: Michal Frydrych

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 15 000.