Ważna decyzja FIVB w sprawie siatkarskich MŚ! Losowanie nie odbędzie się w Warszawie

Siatkówka
Ważna decyzja FIVB w sprawie siatkarskich MŚ! Losowanie nie odbędzie się w Warszawie
fot. Cyfrasport
Kiedy polskie siatkarki poznają rywalki w MŚ 2022?

Rosyjska agresja na Ukrainę spowodowała zmiany planów dotyczących ceremonii losowania mistrzostw świata siatkarek 2022, które zostaną rozegrane w Holandii i Polsce. Ceremonia miała pierwotnie odbyć się w najbliższy poniedziałek 28 lutego w Warszawie. O decyzji poinformowała w oficjalnym komunikacie Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB).

Treść komunikatu FIVB:

 

"FIVB zdecydowała się przeprowadzić ceremonię losowania pierwszej rundy FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet w siedzibie FIVB w Lozannie, w Szwajcarii i opóźnić termin losowania o co najmniej tydzień.

 

Decyzja o przeniesieniu czasu i miejsca losowania z Warszawy została podjęta przy pełnej współpracy ze współgospodarzami – Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i Holenderską Federacją Siatkówki w związku z obecną sytuacją na Ukrainie.

 

Data przesuniętego losowania zostanie podana w późniejszym czasie. Losowanie zostanie przeprowadzone w zamkniętym, wirtualnym formacie i zweryfikowane przez niezależnego audytora, a wszystkie uczestniczące drużyny będą miały możliwość śledzenia na żywo jego przebiegu. Wyniki losowania zostaną następnie opublikowane w całości na stronie internetowej Volleyball World".

 

Mistrzostwa świata siatkarek 2022 mają zostać rozegrane w dniach 23 września – 15 października w Holandii i w Polsce. Wystąpią w nich 24 reprezentacje.

RM, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie