WTA w Dausze: Iga Świątek awansowała do finału!

Iga Świątek

Iga Świątek w dwóch setach pokonała Marię Sakkari (6:4, 6:3) w półfinale turnieju WTA w Dausze. W sobotę Polka wystąpi w finale, w którym zmierzy się z Estonką Anett Kontaveit.

Po pierwszych czterech gemach Świątek przegrywała 1:3. Udało jej się jednak przełamać i wyjść na prowadzenie 4:3. Później Greczynka doprowadziła do wyrównania. Dwa ostatnie gemy padły jednak łupem zawodniczki z Raszyna. Świątek wygrała pierwszą partię 6:4.

Druga odsłona rozpoczęła się od wyniku 2:0 dla Sakkari. Świątek odrobiła straty, lecz później łatwo przegrała gema i zrobiło się 3:2 dla reprezentantki Grecji. Później jednak świetnie zaczęła grać Polka, która błyskawicznie wyszła na prowadzenie 4:3. Kolejny gem był już trudniejszy, lecz ostatecznie Świątek wyszła z niego obronną ręką. Ostatni gem również padł łupem Polki, która wygrała całego seta 6:3 i zameldowała się w finale turnieju.

Rywalką Świątek w meczu o zwycięstwo w zmaganiach będzie Anett Kontaveit. Estonka zajmuje siódme miejsce w rankingu WTA, a zatem o jedno miejsce wyprzedza Polkę.

Iga Świątek - Maria Sakkari 2:0 (6:4, 6:3)