Andrzej Wrona: W FIVB nikt nie ma problemu z tym, że już za parę miesięcy medale będzie wieszał ludobójca z Rosji?!

Siatkówka
Andrzej Wrona: W FIVB nikt nie ma problemu z tym, że już za parę miesięcy medale będzie wieszał ludobójca z Rosji?!
fot. Cyfrasport

Mistrz świata z 2014 roku Andrzej Wrona w ostrych słowach skomentował postawę FIVB, które nie zamierza odebrać Rosji organizacji siatkarskich mistrzostw świata. Dodał, że reprezentacja Polski powinna zbojkotować ten turniej.

W piątek FIVB poinformowało, że przygotowania do sierpniowych mistrzostw świata mężczyzn przebiegają zgodnie z planem, pomimo inwazji Rosji na Ukrainę. Władze światowej siatkówki nie określiły, czy wprowadzą sankcje wobec rosyjskiej federacji siatkówki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ważna decyzja FIVB w sprawie siatkarskich MŚ! Losowanie nie odbędzie się w Warszawie

 

Taką postawę ostro skrytykował mistrz świata z 2014 roku. "Na MŚ w Polsce w 2014 złote medale wieszał nam ówczesny prezydent Bronisław Komorowski. Rozumiem, że w FIVB nikt nie ma problemu z tym, że już za parę miesięcy medale będzie wieszał ludobójca z Rosji?! W takim razie będę bardziej dumny z Reprezentacji Polski, jeśli tam nie pojedzie niż jeśli je wygra" - napisał Wrona w mediach społecznościowych.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andrzej Wrona (@w_kracze)

 

"FIVB ściśle współpracuje z rosyjską federacją siatkówki i komitetem organizacyjnym Volleyball 2022 w ramach przygotowań do różnych imprez siatkówki i siatkówki plażowej, które mają się odbyć w tym kraju. Wszystko przebiega zgodnie z planem. FIVB uważa, że sport powinien zawsze pozostawać oddzielony od polityki, ściśle monitorujemy sytuację, aby zapewnić bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich uczestników naszych wydarzeń, co jest naszym najwyższym priorytetem" - głosił piątkowy komunikat FIVB.

 

Rosja będzie gospodarzem mistrzostw świata od 26 sierpnia do 11 września, z meczami grupowymi rozgrywanymi w kilku miastach i finałową rundą gier w Moskwie.

 

Kilka innych wydarzeń sportowych, w tym finał Ligi Mistrzów w piłce nożnej, zostało już przeniesionych z Rosji w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę. Finał Ligi Mistrzów zostanie teraz rozegrany w Paryżu.

MC, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie