Bundesliga: Skromne zwycięstwo Bayernu. Wyjątkowa opaska Roberta Lewandowskiego

Bayern Monachium wygrał z Eintrachtem Frankfurt

Prowadzący w tabeli niemieckiej ekstraklasy piłkarze Bayernu Monachium pokonali na wyjeździe Eintracht Frankfurt 1:0 w 24. kolejce. Zwycięską bramkę zdobył w 71. minucie Leroy Sane. Kapitanem gości był Robert Lewandowski, który zagrał w opasce w ukraińskich barwach.

Broniący tytułu Bayern ma 58 punktów i o dziewięć wyprzedza wicelidera - Borussię Dortmund. BVB może zmniejszyć stratę w niedzielę - tego dnia zagra na wyjeździe z Augsburgiem.

Sobotnie spotkanie we Frankfurcie poprzedziła minuta ciszy dla oddania hołdu ofiarom rosyjskiego ataku zbrojnego na Ukrainę.

"Eintracht Frankfurt opowiada się za pokojem i przeciwko wojnie i przemocy. Stop it, Putin!" - napisano na koncie klubu na Twitterze. To ostatnie zdanie po angielsku pojawiło się też na wyświetlaczach na stadionie.

W innym sobotnim meczu pewne zwycięstwo odniósł Bayer Leverkusen, który pokonał Arminię Bielefeld 3:0 i utrzymał się na trzeciej pozycji z dorobkiem 44 punktów. Kolejne lokaty zajmują inne ekipy, które wygrały swoje spotkania w tej kolejce: SC Freiburg i Hoffenheim - po 40 pkt.