PŚ w skokach: Konkurs drużynowy w Lahti. Relacja i wyniki na żywo

W sobotę w Lahti odbędzie się konkurs drużynowy.

Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Kamil Stoch i Dawid Kubacki wystartują w sobotę w Lahti w drużynowym konkursie Pucharu Świata. Humory w ekipie polskich skoczków poprawiło trzecie miejsce Żyły w piątkowych zawodach indywidualnych. Relacja na żywo z konkursu drużynowego w Lahti na Polsatsoprt.pl.

35-letni zawodnik po raz pierwszy w tym sezonie stanął na podium PŚ. Oprócz niego ta sztuka udała się tylko Stochowi w grudniu w Klingenthal.

W Lahti Polacy wystąpią w olimpijskim składzie. Właśnie ta czwórka startowała 14 lutego na skoczni w Zhangjiakou, zajmując szóste miejsce.

Rok temu w "drużynówce" w Lahti biało-czerwoni zajęli drugą lokatę. O powtórzenie takiego wyniku będzie bardzo trudno, bo podopieczni trenera Michala Dolezala, poza kilkoma przebłyskami, prezentują się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Na podium nie udało im się uplasować w żadnym z trzech wcześniejszych w tym sezonie konkursów drużynowych.

Na liście startowej jest dziewięć reprezentacji.

Relacja na żywo z konkursu drużynowego w Lahti na Polsatsoprt.pl. Początek o godz. 16:30.

Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo.

Austria wygrała konkurs drużynowy Pucharu Świata w Lahti. Słowenia była druga, a na najniższym stopniu podium uplasowały się Niemcy. Polska zajęła siódme miejsce.

Peter Prevc - 120,5 metra.

Stefan Kraft skoczył 128 metrów.

Dobry skok Karla Geigera. Niemiec wylądował na 125. metrze.

119 metrów Halvora Egnera Graneruda.

119,5 metra. Tyle skoczył Ryoyu Kobayashi.

Niko Kytosaho - 120,5 metra.

Kamil Stoch skoczył 124 metry. To ostatnich skok polskich skoczków podczas rywalizacji w Finlandii.

Przed ostatnimi skokami podczas konkursu drużynowego w Lahti Słowenia prowadzi. Przez dyskwalifikację Pawła Wąska Polska zajmuje ósme miejsce.

127 metrów. Daleki skok oddał Timi Zajc.

Ulrich Wohlgenannt wylądował na 124. metrze.

Daniel Andre Tande skoczył 119 metrów.

Markus Eisenbichler - 125,5 metra.

Paweł Wąsek został zdyskwalifikowany za nieodpowiednie buty.

124,5 metra. Dobry skok reprezentanta Polski.

Czas na występ Dawida Kubackiego!

Junshiro Kobayashi wylądował na 119. metrze.

107 metrów. Tyle skoczył Kalle Heikkinen.

Za nami połowa serii finałowej. Słowenia pierwsza. Polska nadal na piątym miejscu.

Cene Prevc z dalekim skokiem. 130,5 metra.

Clemens Aigner skoczył 131,5 metrów.

Robert Johansson - 126 metrów.

Severin Freund wylądował na 131. metrze.

Polak skoczył 120 metrów!

Czas na skok Pawła Wąska!

Naoki Nakamura wylądował lekko za punktem konstrukcyjnym. 116,5 metra.

Eetu Nousiainen - 124,5 metra.

Po występach pierwszych reprezentantów z każdej drużyny w serii finałowej na prowadzeniu jest Słowenia. Polska plasuje się na piątym miejscu.

127,5 metra. Tyle skoczył Ziga Jelar.

Jan Hoerl - 124,5 metra.

128 metrów Mariusa Lindvika. Dobry występ norweskiego skoczka.

Constantin Schmid z dalekim skokiem. 127,5 metra!

121 metrów polskiego skoczka.

Piotr Żyła już na belce startowej!

Yukiya Sato skoczył 121,5 metra.

Antti Alto - 122 metry.

Rozpoczynamy drugą serię!

Biało-Czerwoni do prowadzących Słoweńców tracą 24,3 pkt.

Koniec pierwszej serii! Słowenia na poprowadzeniu. Za nią znajduje się Austria, a trzecia jest Norwegia. Polska plasuje się na piątej pozycji. Awansu do serii finałowej nie wywalczył Kazachstan.

121,5 metra. Tyle skoczył Karl Geiger.

Daleki skok Stefana Krafta. Austriak wylądował na 130. metrze.

Halvor Egner Granerud z problemami przy lądowaniu. Norweg skoczył 120,5 metra.

Peter Prevc - 123,5 metra.

Ryoyu Kobayashi skoczył 124 metry.

Polak wylądował na 121. metrze!

Ostatni z polskich skoczków w pierwszej serii konkursu w Lahti. Kamil Stoch na rozbiegu!

Za nami już skoki po trzech reprezentantów z każdej drużyny. Na prowadzeniu nadal Słowenia. Biało-Czerwoni za podium. Zajmują czwarte miejsce.

121 metrów Markusa Eisenbichlera.

Ulrich Wohlgenannt skoczył 117,5 metra.

Daniel Andre Tande wylądował na punkcie konstrukcyjnym. 116 metrów.

122,5 metra. Tyle skoczył Timi Zajc.

Junshiro Kobayashi - 115 metrów.

Brązowy medalista z Pekinu skoczył 120,5 metra.

Jak na skoczni w Finlandii poradzi sobie Dawid Kubacki?

Po skokach dwóch reprezentantów z każdej drużyny liderem jest Słowenia. Biało-Czerwoni nadal plasują się na czwartej pozycji.

Severin Freund wylądował na 124. metrze, ale miał problemy z zachowaniem równowagi przy lądowaniu.

119 metrów Clemensa Aignera.

120 metrów. Tyle skoczył Robert Johansson.

Cene Prevc wylądował na 124. metrze.

Naoki Nakamura skoczył 113,5 metra.

121 metrów polskiego skoczka!

Paweł Wąsek już na belce startowej!

Po pierwszych skokach każdej z drużyn najlepsza jest Norwegia. Polska zajmuje czwarte miejsce.

127,5 metra Mariusa Lindvika. Norwegia liderem.

Ziga Jelar wylądował na 126. metrze. Słowenia na prowadzeniu. Za nią jest Polska.

121 metry. Tyle skoczył Yukiya Sato.

Dobry skok Żyły! 124 metry.

Czas na pierwszego polskiego zawodnika podczas rywalizacji w Lahti. Jak zaprezentuje się Piotr Żyła?

Skoczek z Kazachstanu rozpoczął konkurs. 87,5 metra.

Pierwszy na belce startowej pojawi się Nikita Devyatkin.

Start konkursu zaplanowano na godzinę 16:30.

Tak prezentuje się skład reprezentacji Polski na rywalizację w Finlandii: Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Witamy w relacji na żywo z konkursu drużynowego Pucharu Świata w Lahti.