Robert Lewandowski o niebiesko-żółtej opasce kapitana: Musimy wspierać Ukrainę

Piłka nożna
Robert Lewandowski o niebiesko-żółtej opasce kapitana: Musimy wspierać Ukrainę
fot. PAP/EPA
Robert Lewandowski wypowiedział się o niebiesko-żółtej opasce kapitana

- Rano podjąłem decyzję, musimy wspierać Ukrainę - przyznał Robert Lewandowski, który pełniąc funkcję kapitana Bayernu Monachium w sobotnim meczu ligowym z Eintrachtem Frankfurt (1:0) założył opaskę w barwach narodowych tego kraju.

- Wiemy, co się tam dzieje. Cały świat tego nie akceptuje. Musimy wspierać Ukrainę - przyznał 33-letni kapitan polskiej reprezentacji przed kamerami telewizji Sky.

 

ZOBACZ TAKŻE: Emocjonalne wyznanie Wojciecha Szczęsnego. "W żyłach mojego syna płynie ukraińska krew"

 

Stanowisko wybranego na najlepszego piłkarza świata w dwóch ostatnich edycjach plebiscytu FIFA Best Lewandowskiego wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę było już znane wcześniej. Wraz z innymi reprezentantami Polski, i wspólnie z PZPN, podjął decyzję, że biało-czerwoni nie zagrają meczu barażowego z Rosją w eliminacjach mundialu.

 

- Nie wyobrażam sobie, żebym miał za miesiąc wyjść na boisko i zapomnieć o tym, co się stało - dodał w sobotę wieczorem.

 

- Jasne, sport to coś innego, ale nie można wyrzucić tego z głowy i zapomnieć, nawet jeśli rosyjscy piłkarze nie mają nic wspólnego z wojną - podkreślił Polak.

 

Przyznał, że jako osoba zdecydowanie przeciwna wojnie nie wyobrażał sobie, że może w tych czasach dojść do czegoś takiego, co ma miejsce na Ukrainie.

 

- To bolesne i dramatyczne. Mam nadzieję, że cały świat obroni Ukrainę - podsumował Lewandowski.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie