UAE Tour: Tadej Pogacar wygrał siódmy etap i wyścig

Tadej Pogacar wygrał wyścig

Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał siódmy, ostatni etap kolarskiego UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i zwyciężył w klasyfikacji generalnej. Jego kolega z ekipy Rafał Majka był w sobotę siódmy na mecie i taką samą lokatę zajął na koniec wyścigu.

Sobotni decydujący etap kończył się finiszem pod górę. Ubiegłoroczny zwycięzca UAE Tour Pogacar, tak jak w poprzedniej edycji, wyprzedził na mecie Brytyjczyka Adam Yatesa (Ineos Grenadiers), który triumfował w tej imprezie w 2020 roku.

23-letni Słoweniec, który w środę wygrał także czwarty etap, ma już na koncie 33 zwycięstwa.

Najlepszy z Polaków okazał się w sobotę Majka, który zajmując siódmą lokatę, awansował na taką samą pozycję w klasyfikacji końcowej.

Do zwycięzcy stracił w "generalce" 1.24.

Silnie obsadzony UAE Tour był pierwszym w tym sezonie wyścigiem zaliczanym do cyklu World Tour.