WTA w Dausze: Zwycięstwo Igi Świątek w finale! Gra Polki doprowadziła Kontaveit do łez

Iga Świątek dosłownie rozgromiła Anett Kontaveit w finale WTA w Dausze.

Iga Świątek w fenomenalnym stylu pokonała 7. w światowym rankingu WTA Anett Kontaveit w finale turnieju WTA w Dausze (6:2, 6:0). Polka grała pewnie, szybko, efektownie i nie dała żadnych szans wyżej notowanej rywalce, tracąc na przestrzeni dwóch setów tylko dwa gemy. Estonka nie potrafiła znaleźć żadnego sposobu na przeciwstawienie się raszyniance, a w trakcie jednej z przerw rozpłakała się z bezsilności.

W pierwszych dwóch gemach obie zawodniczki wykorzystały swoje serwisy, a później doszło do trzech kolejnych przełamań, po których Świątek prowadziła 3:2. Potem nie oddała już Estonce ani jednego gema.

Zagadką pozostawało wejście 20-letniej raszynianki w II set, bowiem w dwóch poprzednich meczach oddawała w tym momencie inicjatywę rywalkom. Z Estonką nie pozwoliła na taki obrót spraw i momentalnie doprowadziła do dwóch przełamań, a na tablicy widniał wynik 3:0. Właśnie po trzecim gemie Kontaveit nie wytrzymała i rozpłakała się, całą przerwę spędzając z ręcznikiem na głowie.

Kolejne trze gemy również padły łupem naszej tenisistki, dzięki czemu wywalczyła czwarte w swojej karierze zwycięstwo w turnieju WTA.

Świątek, która w tym turnieju jest rozstawiona z numerem siódmym, rywalizowałą z Kontaveit (nr 4.) po raz piąty w karierze. Dotychczasowy bilans był remisowy. Teraz na prowadzenie wyszła Świątek.

W finale turnieju WTA 20-letnia raszynianka rywalizowała po raz czwarty w karierze, a pierwszy w tym sezonie. W poprzednim roku triumfowała w Adelajdzie i Rzymie, a trzy lata temu przegrała decydujące spotkanie w Lugano. Jej największym sukcesem w karierze pozostaje zwycięstwo w wielkoszlemowym French Open w 2020 roku.

Triumfatorka imprezy w Katarze otrzyma 380 tys., a przegrana w decydującym meczu 224 tys. dolarów. Dzięki zwycięstwu Polka powinna powrócić na czwarte, najwyższe w swojej karierze miejsce w rankingu WTA.